captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sveikuolė: dėl vaikų regėjimo sutrikimų dažnai kaltas elgesio modelis šeimoje

Maudytis eketėje, išgyventi nevalgant mėsos, koreguoti regėjimą be akinių – tokių iš pažiūros neįprastų dalykų imasi sveikuolė Sigita Kriaučiūnienė. Net 18 metų akinius nešiojusi moteris dabar ne tik jų atsisakė, bet ir moko kitus bent pamėginti akių sveikatą gerinti iš pirmo žvilgsnio neįtikėtinai paprastais būdais.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Labai gaila, kad niekas anksčiau man nepasakė, kad regėjimą galima koreguoti ir be akinių, galbūt nebūčiau taip jo sugadinusi“, – kalba moteris. Jos teigimu, regėjimas vaikams sutrinka dėl įvairių priežasčių, labai dažnai – dėl griežtos disciplinos. 

S. Kriaučiūnienė sako, kad ypatingai sunku diplomatiškai tėvams pasakyti, kad vaiko regėjimo sutrikimai – ne vaiko, o elgesio modelio šeimoje kaltė. 

„Labai dažnai vaikų regėjimas sutrinka, kai jie pradeda eiti į mokyklą, nes ten – didžiulė konkurencija, begalinis noras būti geriausiu, pastebėtu, įvertintu. Tai vaikams sukelia daug įtampos“, – tikina moteris. 

Atsakomybė už savo vaiko sveikatą ir tikėjimas tuo, ką darai, gali atnešti sėkmingų rezultatų, teigia S. Kriaučiūnienė.

Moteris – sveikuolė, aktyvistė, nebijanti įlįsti į eketę vidury žiemos ir tvirtai tarti – dėl beprasmių ligų dažnai kaltas pats žmogus. 

Sveikuolių sąjungos viceprezidentė šypsosi – jau praėjo tas etapas, kai siekė ką nors įrodyti. Dabar ji nori būti moterimi: maudosi upėse ir ežeruose tada, kada nori, bėgioja – tiek, kiek nori. Be to, atranda daugiau švelnumo ir ramybės bei mokosi nieko neveikti, kas aktyviam jos būdui – nemenkas iššūkis.

„Reikia išmokti tiesiog nieko neveikti, išeiti pasivaikščioti ir netvarkyti reikalų. Apsižiūrėti, kur kokie medeliai, kokia jų spalva, kokie šuniukai, kokie kačiukai ir kas iš viso vyksta gamtoje. Mokausi nieko neveiki ir man tai patinka“, – tvirtina S. Kriaučiūnienė. 

Moteris nuo vaikystės domėjosi gyvenimo prasmės temomis. Vėliau, prisipažįsta, visokių klaidų ir nuklydimų buvo, bet prieš devynerius metus įstojus į Sveikuolių sąjunga, atsiradęs įsipareigojimas gyventi iš tiesų sveikai ir be svaigalų. 

Pašnekovė neslepia, kad ilgai gyveno taip, kaip visi, bandė įsisprausti į savo tuomet turėtą sėkmingo žmogaus įvaizdį, kol galiausiai tai nustelbė pasiryžimas nebesiblaškyti ir nebesiekti vadovaujančių postų. 

„Visi mano planai griuvo. Palikau pareigas buvusioje darbovietėje, nes gavau patrauklų pasiūlymą dirbti verslo įmonėje ir po pusės metų ta įmonė bankrutavo. Tada stojau į doktorantūrą. Neįstojau, nors buvau 100 proc. tikra, kad įstosiu. Nieko, ką planavau, nebeliko“, – prisimena moteris. 

Ji tikina, kad normų ir spaudimų mūsų gyvenime yra tiek daug, jog sunku pastebėti, kad tave spaudžia.  

Moteris pastebi, kad nuo mažens girdime ir išmokstame, jog nuolat turime skubėti, o linksmintis ir atsipalaiduoti galime tik svaigindamiesi, ir išsiveržti iš šio rato nėra lengva.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Stilius“ pasakojime.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...