Lietuvoje

2017.05.19 14:26

KAM: Lietuva ir Prancūzija stiprins bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje

LRT.lt2017.05.19 14:26

Gegužės 17–18 dienomis krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza lankėsi Prancūzijoje, kur susitiko su Prancūzijos Užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo ministerijos kibernetinio saugumo atstovu Davidu Martinonu, Nacionalinės informacinių sistemų saugumo agentūros (ANNSI) generaliniu direktoriumi Guillaume`u Poupardu ir šalies Gynybos ministerijos Kibernetinių operacijų vadu viceadmirolu Arnaudu Coustilliere`u, rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) išplatintame pranešime spaudai.

Susitikimų su už kibernetinį saugumą atsakingų Prancūzijos institucijų atstovais metu buvo aptariamos Lietuvos ir Prancūzijos dvišalio bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje perspektyvos.

„Prancūzija yra daug pasiekusi skaitmeninio saugumo užtikrinimo srityje, todėl Lietuvai labai svarbu bendradarbiauti, tiek dalinantis gerąja praktika, tiek keičiantis informacija naujų grėsmių akivaizdoje. Susitikimuose aptarėme dabartinių grėsmių aktualijas, kaip „WannaCry“ viruso atakas, ypatingos svarbos infrastruktūros apsaugą, ir bendradarbiavimą tarptautiniuose Europos Sąjungos ir NATO formatuose. Mums įdomi Prancūzijos patirtis kuriant savanorių kibernetines pajėgas, taip pat vystant Krašto apsaugos sistemos, mokslo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą“, – po vizito Prancūzijoje sakė viceministras E. Kerza.

Susitikime su Prancūzijos Užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo ministerijos kibernetinio saugumo atstovu Davidu Martinonu daugiausia dėmesio buvo skirta bendrų Lietuvos – Prancūzijos pozicijų ES ir NATO formatuose derinimui.

Lankydamasis Prancūzijos Nacionalinės informacinių sistemų saugumo agentūroje viceministras E. Kerza susipažino su Prancūzijos nacionalinio kibernetinio saugumo modeliu, taip pat šalies ypatingos svarbos infrastruktūros apsauga.

Viceministras E. Kerza susitikime su Kibernetinių operacijų vadu viceadmirolu A. Coustilliere`u aptarė kibernetinės saugos organizavimo ir kibernetinių pratybų klausimus.

Abiejų šalių gynybos ministerijų atstovai taip pat diskutavo apie kibernetinių rezervistų rengimo galimybes ir perspektyvas.