captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karoblis pasisakė apie pratybų incidentą, susijusį su nepilnamečiu

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis žada įvesti aiškesnę tvarką dėl visuomeninių organizacijų ir galimo nepilnamečių dalyvavimo karinėse pratybose.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tai jis kalbėjo praėjus dienai po to, kai pranešta, jog kariai savanoriai galėjo per pratybas tvirkinti nepilnametį, rodydami jam tik suaugusiems skirtą medžiagą.

R. Karoblio teigimu, krašto apsaugos sistema netoleruos jokių įstatymų pažeidimų, o šį atvejį įvertins Karo policija ir prokuratūra.

Pasak ministro, incidentas parodė, jog ateityje būtina peržiūrėti tvarką dėl visuomeninių organizacijų ir nepilnamečių dalyvavimo.

„Tai yra tam tikros jautrios ribos, pilkosios zonos, kiek galima panaudoti visuomenines organizacijas pratybose, kiek ne“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Jo teigimu, kariai kartais sulaukia nepilnamečių pagalbos, pavyzdžiui, per mokymus Marijampolėje būdavo atvejų, kai nepilnamečiai „ateina savanoriškai, pasakoma, kad tokie ir tokie žmonės už kampo, kariai padėkoja“.

Ministras svarstė, kad būtina detaliau išanalizuoti atvejus, kai tokia parama ateina iš patriotinių organizacijų, pavyzdžiui, jaunųjų šaulių.

„Tai yra tikrai pamoka, į kurią turime pasižiūrėti, ir priimti atitinkamus sprendimus. Pilkų zonų čia neturėtų būti“, – teigė R. Karoblis.

Krašto apsaugos ministerija ketvirtadienį baigiantis darbo dienai pranešė, kad penki Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai įtariami per imituojamą apklausą tvirkinę nepilnametį, kai rodė jam tik suaugusiesiems skirtą medžiagą. Švenčionių kuopos kariai buvo nušalinti nuo pareigų, o pati kuopa likviduota, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Anot R. Karoblio, jis pats apie šį incidentą buvo informuotas trečiadienį, o visuomenei pranešti nuspręsta po to, kai bus pradėtas baudžiamasis tyrimas ir imtasi administracinių priemonių.

Incidentas įvyko Ignalinos rajone per tarptautines pratybas „Liepsnojantis kalavijas 2017“. KASP Švenčionių kuopos kariai jų metu sulaikė pratybose dalyvavusius asociacijos „Žaibo kumštis“ narius ir juos apklausinėjo.

Karo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo. Už tai baudžiama laisvės apribojimu, areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Informaciją apie pradėtą ikiteisminį tyrimą Karo policija ketvirtadienį perdavė Vilniaus apylinkės prokurorams.

„Liepsnojantis kalavijas 2017“ yra didžiausios šiais metais Baltijos jūros regione vykstančios tarptautinės Specialiųjų operacijų pajėgų pratybos.

Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad visuomeninių organizacijų atstovai į pratybas įtraukti „skatinant kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimą bei stiprinant pilietinio pasipriešinimo pajėgumus“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...