Lietuvoje

2017.05.19 11:18

Pradėjo tyrimą dėl mokymų, kuriuose praktikuojamasi su asmenimis, turinčiais proto negalią

LRT.lt2017.05.19 11:18

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl mokymų programoje „Asmenybės augimo grupės“ vykdomų mokymų vadovams, kurioje mokoma rasti kontaktą ir susitarti su žmogumi, turinčiu sunkią protinę ir fizinę negalią. Tyrimas pradėtas gavus informaciją apie tai, kad šie mokymai vykdomi Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre ir Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Tyrimas pradėtas dėl galimos diskriminacijos negalios pagrindu.

Informacijoje apie mokymų programą rašoma, kad „jeigu išmoksite rasti kontaktą ir susitarti su žmogumi, turinčiu sunkų  protinį ir fizinį neįgalumą, jautriai reaguojantį į apsimetinėjimą, baimę, nepasitikėjimą ir mėginimą įtikti, tuos pačius įgūdžius pritaikysite bendraujant su sudėtingais klientais ar vadovaujant dideliam kolektyvui“. Tyrimo metu bus vertinama, ar informacija apie mokymų turinį nepažeidžia Lygių galimybių įstatymo, kuriame paslaugų teikėjams nustatyta pareiga užtikrinti, kad informacijoje apie paslaugas nebūtų išreiškiamas pažeminimas, paniekinimas arba teisių apribojimas negalios pagrindu bei nebūtų formuojamos visuomenės nuostatos, kad dėl negalios asmuo yra menkesnis už kitą asmenį. Šios pareigos nevykdymas laikomas lygių galimybių pažeidimu.  

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė teigia, kad asmenys su negalia yra viena pažeidžiamiausių visuomenės grupių, todėl užtikrinti jų visapusišką apsaugą bei teisę į pagarbą ir prigimtinį orumą yra privaloma be išlygų.