captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ukrainos gynybos ministras: padarėte daugiau nei bet kuri kita didelė šalis

Penktadienį krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su dviejų dienų vizito į Lietuvą atvykusiu Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku. Susitikimo metu Ukrainos ministras padėkojo Lietuvai, pabrėždamas, kad iš jos sulaukta daugiau pagalbos nei iš kitų didelių šalių.
A. Pliadžio (KAM.lt) nuotr.
A. Pliadžio (KAM.lt) nuotr.

S. Poltorakas pristatė  Rusijos agresyvius veiksmus prieš Ukrainą,  Ukrainos gynybos stiprinimą, aptarė Ukrainos  gynybos sistemos reformos pažangą ir bendras pratybas. Ministras pažymėjo, kad bendros pratybos  stipriai  prisideda prie Ukrainos gynybos stiprinimo ir padėjo sumažinti jų praradimus.

„Lietuva yra nedidelė šalis, tačiau jūs padarėte daugiau nei bet kuri kita didelė šalis. Turite savo požiūrį ir nebijote jo išsakyti ir prisidedate viskuo, kuo galite“, – sakė  Ukrainos gynybos ministras.

Savo ruožtu R.  Karoblis pažadėjo tęsti Ukrainai paramą ir remti  šalį jai svarbiose srityse.  Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Ukrainos gynybos reformų procese,  kurios prioritetu išlieka parama Specialiųjų operacijų pajėgų vystymui  ir puskarininkių korpuso reformai.

„Vykdyti reformas, kai šalis kariauja, yra sudėtingas uždavinys, tačiau Ukraina daro teigiamą progresą reformų srityje.  Dabar svarbiu išlaikyti tempą ir užtikrinti civilinę demokratinę kontrolę“, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis. Jis pažymėjo, kad  Lietuva savo ruožtu ir toliau  dės visas pastangas, kad padėtų Ukrainai stiprinant jos ekonomiką ir gynybą.

Susitikime ministrai aptarė Lietuvos karinio mokymo misiją ir planus steigti ilgalaikę mokymo misiją Ukrainoje. „Tai leis Lietuvos kariuomenei, derinant su kolegomis iš Ukrainos, efektyviau identifikuoti ir suplanuoti, kur, kada ir kokią mokymų ar  patariamąją programą Ukrainos  kariams.    Įsteigus misiją Lietuvos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas  pakils  į naują kokybinį  lygmenį“, – sakė krašto  apsaugos ministras.  Tai abipusiai naudinga tendencija, ypač Ukrainai siekiant artėti prie NATO.

Ministrai taip pat aptarė ir išorines grėsmes, bendras pastangas jas mažinti.

Tai buvo atsakomasis Ukrainos gynybos ministro vizitas Lietuvoje. Krašto apsaugos ministras R. Karoblis S. Poltorako kvietimu Ukrainoje lankėsi šių metų sausio pabaigoje.

Vizito Vilniuje metu Ukrainos gynybos ministras lankėsi ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centre.  Pasak S. Poltorako, jį maloniai  nustebino centro vykdoma veikla, šio centro specialistų pasirengimo ir profesionalumo lygiu.   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...