captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karoblis ES neskiria pakankamai pajėgumų kibernetiniam saugumui

„Kovoti prieš hibridines grėsmes, neįvardijus, iš kur jos kyla – neįmanoma“, – pareiškė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Briuselyje, Belgijoje, vykusiame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kur jie aptarė progresą įgyvendinant ES Globaliąją strategiją, taip pat ES iniciatyvas saugumo ir gynybos srityje bei bendradarbiavimo su NATO stiprinimą. Apie tai rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Kovoje prieš kibernetines grėsmes ir priešišką propagandą būtina tiksliai įvardinti jų šaltinį ir veikti labai kryptingai“, – kalbėjo R. Karoblis. 

Pasak ministro, ES šioje kovoje siekia stiprinti strateginę komunikaciją ir atsaką propagandai, tačiau neskiria tam pakankamai pajėgumų. „Nuolatinės kibernetinės atakos, įskaitant praėjusios savaitės atvejį, taip pat prieš sąjungininkų karius nukreiptos „fake news“ tik patvirtina, jog tikslingas ES pajėgumų stiprinimas prieš hibridines grėsmes turi būti tarp svarbiausių ES gynybos politikos prioritetų“, – pabrėžė R. Karoblis. 

Kibernetinių pajėgumų stiprinimą, kaip vieną svarbiausių ES ir NATO bendradarbiavimo sričių, akcentavo ir vienoje susitikimo sesijų dalyvavęs  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Jis pabrėžė, jog, įgyvendinant bendras gynybos stiprinimo iniciatyvas, NATO būtinas visiškas ES šalių politinis palaikymas. 

Kalbėdamas apie naujas ES iniciatyvas gynybos srityje (nuolatinis struktūrizuotas bendradarbiavimas (PESCO), Europos gynybos fondas ir kt.), R. Karoblis pabrėžė visų šalių įsitraukimo ir didesnio gynybos finansavimo Europoje būtinybę. Ministrai taip pat aptarė bendradarbiavimo su valstybėmis-partnerėmis stiprinimą, kurios puoselėja ES vertybes ir dalyvauja ES misijose bei operacijose. „Pirmiausiai tai – mūsų transatlantiniai partneriai, t.y., JAV, Kanada ir Norvegija, taip pat Ukraina, Gruzija, Moldova, kurios aktyviai prisideda prie ES misijų“, – sakė jis. 

Briuselyje ministras taip pat dalyvavo Europos gynybos agentūros (EGA) Ministrų valdybos susitikime, kuriame buvo pritarta agentūros Ilgojo laikotarpio apžvalgai, numatančiai tolimesnio Europos gynybos pajėgumų vystymo gaires. Europos gynybos ministrai pritarė agentūros vaidmens stiprinimui naujosios ES Globalios strategijos kontekste. 

„EGA yra pagrindinė Europos pajėgumų vystymo bei tyrimų gynybos srityje platforma, todėl ateityje ji turėtų skirti daugiau dėmesio dialogo su trečiosiomis šalimis stiprinimui“, – pabrėžė R. Karoblis, kalbėdamas šiame susitikime. Pasak jo, bendradarbiavimo su sąjungininkais užtikrinimas ypač svarbus po Brexit, taip pat išlieka aktyvaus dialogo su Ukraina būtinybė.

Bendruose gynybos ir vidaus reikalų ministrų pietuose buvo aptarta ES kova su terorizmu bei galimybės stiprinti kariuomenės bei teisėsaugos bendradarbiavimą, keitimąsi informacija bei veiksmų derinimą šioje kovoje. 

„Keitimasis informacija tarp civilinių ir karinių institucijų turėtų vykti nacionaliniu, tarptautiniu ir ES lygiu, nes tai – kelias į veiksmų koordinavimą ir naujų kovos su terorizmu priemonių atsiradimą“, – pranešime spaudai cituojamas R. Karoblis. 

Jis pasiūlė sukurti naujų praktinių priemonių paketą, kuris pagerintų informacijos keitimąsi tarp ES ir NATO, ir nedelsiant pritaikyti svarbiausioje ES karinėje operacijoje „Sophia“, vykdomoje prie Libijos krantų ir skirtoje kovai prieš nelegalių ginklų gabenimą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...