captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis apkaltino konservatorius dedant į krūmus dėl alkoholio ribojimo

Premjeras Saulius Skvernelis apkaltino konservatorius, kurie siūlo Seimui stabdyti alkoholio prieinamumą ribojančias įstatymo pataisas, dedant į krūmus ir atsisakant per rinkimus pačių deklaruotų principų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Aš nematau prasmės stabdyti, yra galimybė Seime atsižvelgti į pasiūlymus, pašalinti nelogiškumus, jeigu manoma, kad tokių yra, galbūt kvestionuoti tam tikrus ribojimus, bet sprendimus reikia priimti, nes sprendimų nepriėmimas rodo tam tikrą neįgalumą kalbant apie įvairius pokyčius arba sprendimus. Tai neskatina pasitikėti valstybe ir valdžios gebėjimu priimti sprendimus“, – sakė S. Skvernelis ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“.

Paklaustas apie konservatorių siūlymą stabdyti įstatymo pataisas, ministras pirmininkas teigė, kad „kai kurios politinės partijos“ atsitraukia nuo savo rinkimų nuostatų.

„Suprantu, kad kai kurioms politinėms partijoms, kurios prieš rinkimus, rinkimuose turėjo vieną nuostatą, aiškiai komunikavo, registravo pakankamai kardinalias įstatymo pataisas, dabar pamatė, kad dalies žmonių nuomonė yra kitokia ir labai patogu pakeisti savo poziciją arba išsigąsti ir dėti į krūmus“, – sakė S. Skvernelis.

Tačiau premjeras nebuvo linkęs kaltinti pataisomis nepatenkintos visuomenės dalies dirbant alkoholio pramonei ir koncertą „Laisvė rokenrolui“ laikė labiau liberalių idėjų raiškos priemone.

„Aš manau, kad bent jau kalbant apie tą garsųjį koncertą prie Seimo, aš visgi daugiau žiūrėčiau per liberalios filosofijos, laisvės, apsisprendimo laisvės prizmę, tikrai mūsų visuomenėje yra nemažai žmonių, kurie yra iš principo prieš bet kokius ribojimus, prieš bet kokius ribojimus pasirinkti, apsispręsti, yra pakankamai radikalių liberalių pažiūrų, ir tai yra puiku“, – sakė S. Skvernelis, apgailestaudamas, kad kai kurių žmonių pasisakymai scenoje jį nuvylė.

Jis teigė neturįs duomenų, kad koncertas būtų finansuotas ar kaip nors kitaip inspiruotas alkoholio pramonės, nors ši, jo vertinimu, turi pragmatiškų interesų išnaudoti tokią situaciją.

„Jeigu bus įgyvendintos tos priemonės, kurios yra pakankamai varžančios arba ribojančios alkoholio prieinamumą, lygiagrečiai vyriausybė dirba su ilgalaikiu priemonių planu kalbant apie pasekmių mažinimą arba alternatyvų suteikimą, tai šita pramonė tikrai finansiškai patirs didelius nuostolius, dėl to jie savo interesus visokiais būdais gina, bet aš tikrai nesiečiau koncerto ir pozicijų išreiškimo tokiu būdu su tuo, kad inspiravo alkoholio pramonė“, – sakė S. Skvernelis.

Premjero nuomone, norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, vien ribojimų nepakaks.

„Klausimai yra gerokai platesni, susiję su alternatyvomis, su prieinamumu kitų paslaugų, sporto, laisvalaikio, kino, meno, geriausiai ir su mūsų tam tikra psichologine būkle susijusia socialine atskirtimi, problemomis, ir tai tikrai nėra tik mažas pajamas gaunančių žmonių rūpestis. Tai liečia visus visuomenės sluoksnius“, – sakė S. Skvernelis.

Lietuvoje viešėjęs PSO Europos regiono biuro Lėtinių neinfekcinių ligų ir sveikatos stiprinimo viso gyvenimo laikotarpiu departamento direktorius Gaudenas Galea teigė, kad alkoholio vartojimas yra vienas iš rizikos faktorių susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. PSO yra įsipareigojusi mirčių nuo šių ligų skaičių iki 2030 m. sumažinti trečdaliu.

„Bendras alkoholio suvartojimas Lietuvoje yra didžiausias Europoje, o bendrai Europa yra ir suvartojimo, ir pagaminimo lyderė visame pasaulyje“, – į problemą dėmesį atkreipė G. Galea.

Premjeras sutiko, kad žmogiškai sunku patikėti, jog lietuviai geria daugiausiai pasaulyje, tačiau pats teigė pasikliaująs mokslo duomenimis.

ELTA primena, kad Seime svarstomos priemonės, numatančios, jog legaliai alkoholį vartoti būtų galima nuo 20, o ne nuo 18 metų. Taip pat planuojama trumpinti prekybos alkoholiu parduotuvėse laiką: pirmadieniais–šeštadieniais nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais nuo 10 iki 15 val., išskyrus viešojo maitinimo įstaigas. Ypač daug diskusijų kyla dėl planų drausti alkoholį pardavinėti viešuose renginiuose ir nestacionariose lauko kavinėse.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Diskusijos dėl alkoholio ribojimo

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close