captcha

Jūsų klausimas priimtas

Stalo pratybos – būdas įvertinti pasirengimą mobilizacijai

Antradienį Ukmergės rajono savivaldybėje vyko tyrinėjamosios mobilizacijos stalo pratybos, kurių tikslas – įvertinti Ukmergės rajono savivaldybės pasirengimą atlikti numatytus veiksmus ir priemones, vykdant valstybines mobilizacines užduotis, ir nustatyti tobulintinas sritis, rašoma pranešime spaudai.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Pratybas organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos drauge su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės atstovais.

Pratybose dalyvavo Ukmergės rajono meras, savivaldybės mobilizacijos valdymo grupės nariai, Lietuvos Šaulių sąjungos, Ukmergės rajono policijos komisariato, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Ukmergės ligoninės, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo, valdančio didžiąją dalį rajone esančių maisto parduotuvių, restoranų ir duonos kepyklų, atstovai. Stebėtojais buvo pakviesti kolegos iš aplinkinių Vilniaus apskrities savivaldybių.
 
Mokymai vyko pagal iš anksto parengtą pratybų scenarijų – buvo modeliuojamos įvairios situacijos, kurių metu buvo siekiama įvertinti situaciją veiksmų suderinamumo tarp Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Šaulių sąjungos  ir savivaldybės administracijos, viešosios tvarkos palaikymo, svarbių objektų ir kultūros paveldo apsaugos klausimais. Buvo tiriama, kaip derinami veiksmai su vietos gamintojais ir prekybos centrais, siekiant užtikrinti gyventojų aprūpinimą maisto produktais ir geriamuoju vandeniu, kaip savivaldybė yra pasirengusi teikti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms pajėgoms, medicininę pagalbą bei vykdyti kitas mobilizacines užduotis.
 
Pasak pratybų rengėjų, tokios pratybos padeda geriau įvertinti savivaldybės pasirengimą veikti mobilizacijos metu, patikrinti savivaldybės ir kitų mobilizacijos sistemos subjektų veiksmų suderinamumą užtikrinant gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, identifikuoti pasirengimo mobilizacijai spragas ir numatyti priemones dėl šio pasirengimo tobulinimo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...