Lietuvoje

2017.05.17 13:13

ASU savo partneriu mato VDU

LRT.lt2017.05.17 13:13

Specialistus agrosektoriui rengiantis Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) savo partneriais po aukštojo mokslo pertvarkos nori matyti Vytauto Didžiojo universitetą (VDU). Diskusijas apie aukštojo mokslo reformą šie Kauno universitetai keičia realiais darbais, rašoma VDU pranešime spaudai. 

Trečiadienį ASU ir VDU atstovai pritarė integracijos susitarimui, kuriuo remiantis buvo sutarta Kaune plėtoti klasikinį, plačios aprėpties, istorines tradicijas ir tarptautinį pripažinimą turintį Vytauto Didžiojo universitetą su autonomiškomis specializuotomis akademijomis, tarp kurių  ASU pagrindu būtų įkurta žemės ūkio, miško, maisto ir kaimo plėtros specializuota akademija. 

„ASU yra specializuotas sektorinis universitetas, o derybose su kitais universitetais bendrą junginį pageidavome sudaryti kaip savarankiškas vienetas. Kodėl šie universitetai galėtų būti mūsų partneriais? Žemės ūkis šiuo metu vis labiau skaitmenizuojamos ir robotizuojamas, o VDU turi stiprias tarpdisciplinines studijų programas, todėl matome, kad ši partnerystė padėtų sustiprinti ir žemės ūkio inžineriją, drauge galėtume kurti biotechnologijas“, – pranešime spaudai cituojamas ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, itin svarbu, kad šis susitarimas yra organiškas, o ne priverstinis ir kyla iš pačių universitetų iniciatyvos: „Tuo, kad universitetai turi konsoliduotis, niekas neabejoja ir nesiginčija – VDU pirmasis pasiūlė valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą dar prieš dvejus metus. Tačiau labai svarbu, kad būtų rasti būdai, leidžiantys kiekvienai aukštajai mokyklai suderinti savo ir valstybės interesus. Tik tuomet, kai visa akademinė bendruomenė pritars vykstantiems veiksmams, galėsime užtikrinti sėkmingą konsolidacijos procesą, o drauge mokslo ir studijų kokybę. Manau, kad metų pradžioje VDU pasirašyta integracijos sutartis su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) ir šiandienos susitarimas su ASU yra puikiausias įrodymas, kaip galima suderinti universitetų ir valstybės interesus.“

Įvykus susijungimui, Vytauto Didžiojo universitete LEU pagrindu būtų įsteigta VDU Edukologijos akademija, o ASU pagrindu – žemės ūkio, miško, maisto ir kaimo plėtros akademija. 

Šiuo metu VDU dėl integracijos taip pat kalbasi su Lietuvos sporto universitetu (LSU). Derybas planuojama baigti per artimiausias savaites. 

VDU jau integravo Stasio Šalkauskio kolegiją, susijungė su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno filialu, įkurdama VDU Muzikos akademiją, sėkmingai pradėjo ir užbaigė derybas dėl jungimosi su LEU, pateikdami LR Seimui Statuto projektą ir reorganizavimo sąlygas.

Šiuo metu vyriausybei įgyvendinant švietimo reformą Kaune siūloma įkurti vieną klasikinį universitetą, sujungiant visus šiame mieste veikiančius universitetus.

Populiariausi

aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5