Lietuvoje

2013.05.07 20:48

Nepavyksta kovarnių išguiti iš Kretingos centro

Marija Gabrienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.05.07 20:48

Kretingos komunalininkams šiemet tenka gerokai paplušėti naikinant kovarnių lizdus. Išardžius juos miesto centre, per šventinę dieną darbštūs paukščiai juos susuko iš naujo.

Kretingos komunalininkams šiemet tenka gerokai paplušėti naikinant kovarnių lizdus. Išardžius juos miesto centre, per šventinę dieną darbštūs paukščiai juos susuko iš naujo.

Kretingos centre augančius senuosius medžius itin pamėgę kovarniai kiekvieną pavasarį juose susuka daugybę lizdų. Tokia kaimynyste miestelio gyventojai ne itin džiaugiasi – paukščiai kelia triukšmą, pridrabsto šakų, išmatomis teršia aplinką.

Kretingos komunalininkai, sulaukiantys nemažai gyventojų skundų, kiekvieną pavasarį, kol dar nesudėti kiaušiniai, ardo lizdus. Anksčiau paukščius bandyta baidyti garsinėmis priemonėmis, tačiau tai brangu, o kovarniai po kiek laiko vėl grįždavo. Dabar lizdai išmetami iš medžių.

„Ir tai darome nuolatos tuo perėjimo laikotarpiu. Kiekvieną dieną pravažiuojame, pasižiūrime, jeigu jau atsiranda naujas lizdas, mėginame jį išardyt ir taip neleisti kovarniams sudėti kiaušinių, kad sumažintume populiaciją“, – aiškina l. e. „Kretingos komunalininkas“ direktorės pareigas Sigutė Jazbutienė.

Pasak komunalininkų, šiemet tenka gerokai paplušėti, nes parkelyje lizdai jau buvo sunaikinti, tačiau darbštūs paukščiai per šventinę dieną juos vėl susuko.

Specialistai sako, kad kovarnius stebėti teks dar kokią savaitę. Paprastai jų lizdai naikinami balandį, tačiau šiemet dėl vėlyvo pavasario ir darbai vėlavo. Kretingos komunalininkai pastebėjo, kad iš miesto išvaryti kovarniai įsikuria miesto pakraštyje, lapyno teritorijoje. Ten kol kas jie niekam netrukdo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.