captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius su Slovėnijos parlamento pirmininku aptarė galimybes stiprinti bendradarbiavimą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir premjeras Saulius Skvernelis antradienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Slovėnijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininku Milanu Brglezu ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu aptartos dvišalio politinio, ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės, aktualiausi Europos Sąjungos ir NATO darbotvarkės klausimai, rašoma URM pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Lietuva ir Slovėnija – ES ir NATO partnerės, bendramintės daugeliu svarbių užsienio politikos klausimų. Džiaugiamės suintensyvėjusiais politiniais dvišaliais santykiais, turime potencialo stiprinti ir ekonominį bendradarbiavimą. Vertiname regioninį saugumą stiprinantį ir Slovėnijos solidarumą parodantį sprendimą prisidėti prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Latvijoje“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Premjeras patikino, kad Slovėnija yra svarbi Lietuvos partnerė ES ir NATO, o taip pat – vienas iš svarbiausių mūsų šalies prekybos partnerių regione. S. Skvernelio žodžiais, Lietuva ir Slovėnija turi didelį potencialą stiprinti bendradarbiavimą chemijos pramonės, plastikų, elektronikos, aukštųjų technologijų, gyvybės mokslų bei farmacijos srityse.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, jog abi šalys yra bendramintės daugeliu užsienio politikos klausimų, tokių kaip NATO svarba, Rytų partnerystė, ES vertybių puoselėjimas ir pan. „Esame nedidelės šalys, tačiau savo dvasia ir veržlumu labai artimos“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Slovėnijos parlamento vadovas padėkojo Lietuvai už tai, kad ji tapo antrąja valstybe, 1991 metais pripažinusia jo šalies nepriklausomybę. Taip pat už – pagalbą Slovėnijai per migracijos krizės įkarštį 2015 metais, kuomet Lietuva viena iš pirmųjų nusiuntė į šią valstybę policijos pareigūnų grupę.

Susitikimo metu dalyviai akcentavo būtinybę išlaikyti ES vienybę visais esminiais santykių su Rusija klausimais, tęsti paramą Ukrainai ir Krymo aneksijos nepripažinimo politiką. Aptariant padėtį Vakarų Balkanų regione, ministras ir Slovėnijos parlamento pirmininkas išreiškė nerimą dėl stiprėjančios neigiamos trečiųjų šalių įtakos, pabrėžė poreikį išlaikyti ES dėmesį ir aktyvų vaidmenį regione, patikimą europinę perspektyvą, stiprinti viešąją diplomatiją. Susitikime taip pat aptarti ir energetinio saugumo, regioninio bendradarbiavimo klausimai.

Lietuva ir Slovėnija diplomatinius santykius užmezgė 1991 m. lapkričio 22 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...