captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos LGBT teisių žemėlapyje Lietuva nukrito į 40-ąją vietą

Tarptautinė LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių asmenų) teisių organizacija „ILGA-Europe“ paskelbė 2017-ųjų metų LGBTI teisių Europoje apžvalgą. Joje nurodoma, kad pagal seksualinių mažumų teises Lietuva užima 40-tą vietą iš 49 Europos šalių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šioje apžvalgoje, kaip ir kasmet, įvertinta LGBTI asmenų teisių padėtis 49-iose Europos valstybėse, atsižvelgiant į įstatymus, apibrėžiančius lygybę ir nediskriminavimą, teisinį tos pačios lyties šeimų pripažinimą, kovą su neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimais, teisinį lyties pakeitimo pripažinimą, susirinkimų, asociacijų ir saviraiškos laisvę, bei galimybę asmenims, persekiojamiems dėl jų seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės, kreiptis prieglobsčio. LGBTI teisių žemėlapis sudaromas kasmet, atsižvelgiant į pasikeitimus valstybių teisėje. 2013 metais Lietuva šiame žemėlapyje užėmė 31-ąją vietą, 2014 metais, – 33-iąją, 2015 metais – 35-ąją, 2016 metais – 39-ąją, šiemet – kartu su Latvija dalijasi 39-ąja ir 40-ąja vietomis. Konstatuotina, jog LGBTI asmenų teisinė padėtis Lietuvoje negerėja.

Kaimynė Estija 2017-ųjų metų „Vaivorykštės žemėlapyje“ kartu su Albanija dalijasi 23-iąja ir 24-ąja vietomis. Geriausią LGBTI teisių apsaugos bazę turinčių valstybių penketuką sudaro Malta, Norvegija, Jungtinė Karalystė, Belgija ir Prancūzija. Blogiausiai LGBTI teisių padėtis įvertinta Azerbaidžane, Rusijoje, Armėnijoje ir Turkijoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...