captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prokuroras apie jam R. Kurlianskio mestus kaltinimus: ieškovas piktnaudžiauja teise

„MG Baltic“ korupcijos bylos tyrimą kontroliuojantis prokuroras Justas Laucius sulaukė pagrindinio bylos įtariamojo koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio kaltinimų, jog po vieno teismo posėdžių prokuroras įžeidė jo orumą, kai jį pavadino „turtingu, ligotu ir užimančiu aibę reikšmingų pareigų“. J. Laucius abejoja R. Kurlianskio motyvais ir sako, kad viešas diskusijas dėl jo sveikatos pradėjo pats advokatas.
R. Kurlianskis ir J. Laucius, BNS nuotr.
R. Kurlianskis ir J. Laucius, BNS nuotr.

R. Kurlianskio atstovas teigė, jog praėjusiais metais po vieno iš teismo posėdžių, kai teismas nepatenkino prokuroro J. Lauciaus prašymo grąžinti R. Kurlianskį į Lukiškių tardymo izoliatorių ir paskyrė kitą kardomąją priemonę, prokuroras esą netinkamai pasisakė žurnalistams.

„Atsakovo (prokuroro J.Lauciaus – 15min. past.) pasisakymas yra įrašytas ir buvo transliuotas, jis yra aiškus. Iškeldamas į pirmą vietą tokius dalykus, kad R. Kurlianskis yra „turtingas ir ligotas“, kurie net nėra teisinės kategorijos teiginiai <...> Prokuroras tokio leksikono apskritai neturėtų naudoti. Manau, kad tai buvo padaryta sąmoningai, norint pakenkti ieškovo reputacijai“, – anksčiau 15min sakė R. Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas.

Anot jo, prokuroro teiginiai prieštaravo Vilniaus apygardos teismo nutarčiai, kurioje buvo išdėstyti kiti motyvai, dėl kurių R. Kurlianskiui nebuvo paskirta tokia kardomoji priemonė, kokios prašė prokuroras.

Tuo tarpu po keleto nepavykusių posėdžių antradienį J. Laucius pasirodė teismo posėdyje ir pareiškė abejojantis R. Kurlianskio bei jo gynėjo motyvais. „Gerbiamas ieškovas piktnaudžiauja teise, pateikę ieškinį siekdami ne tų tikslų, kurie yra deklaruojami“, – sakė J. Laucius.

J. Laucius teisme teigė, kad R. Kurlianskis ir jo gynėjas galimai piktnaudžiauja teise, nes ieškinys yra nepagrįstas. Anot prokuroro, civilinė byla jam galima iškelta vien tik dėl to, kad jis galėtų būti nušalintas nuo „MG Baltic“ korupcijos bylos.

„Vienu iš nušalinimų motyvų R. Kurlianskis nurodė, kad vien civilinės bylos iškėlimo faktas yra pakankamas pagrindimas nušalinti prokurorą nuo J. Lauciaus tyrimo <...>“, – teisme sakė J. Laucius.

Prokuroro teigimu, apie sveikatą „Lietuvos ryto TV“ laidoje pradėjo kalbėti pats R. Kurlianskio advokatas, išreikšdamas susirūpinimą dėl jo kardiologinių problemų, kai šis išleistas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus atsidūrė ligoninėje.

Anot J. Lauciaus, advokatas taip pat buvo paklaustas žurnalistės, ar tai nepagelbės R. Kurlianskio gynybos taktikai – to R. Mikliušas žurnalistei nepaneigė.

Prokuroras taip pat klausė R. Kurlianskio, ar teiginiai, jog jis turi sveikatos problemų, gauna daugiau pajamų nei statistinis Lietuvos gyventojas ir užima daugybę pareigų „MG Baltic“ koncerne ir kitur, neatitinka tikrovės.

R. Kurlianskis nepaneigė šių teiginių, tačiau išreiškė mintį, kad bet kuriuo atveju jaučiasi įžeistas, kadangi prokuroras neaptarė teismo argumentų visumos, tačiau galimai išsirinko visuomenę labiausiai įaudrinančius akcentus.

„Tikrovę atitinka, bet tai nieko bendro neturi su jūsų pareiškimu, kad aš esu ligotas. Dar luošiu galėjote pavadinti“, – sakė R. Kurlianskis.

J. Laucius aiškino, kad jo žodžiai neturi neigiamo atspalvio ir atitinka teisinius terminus. „Vartojau žodį ligotas, kad jis serga ligomis ir už tai jį reikia užjausti, jokio menkinančio garbę ir orumo konteksto nei supratau, nei turėjau omenyje. Žodžius vartojau taip, kaip juos vartoja teisininkas, kalbėdamas paprasta, žmonėms suprantama kalba“, – sakė J. Laucius.

„MG Baltic“ viceprezidento gynėjas teigė, kad priteisti žalos iš prokuroro jie nereikalauja. Anot R. Mikliušo, jo ginamasis tik nori, kad teismas įvertintų prokuroro elgesį ir pripažinti jį netinkamu.

„Ieškovas turi teisę nereikalauti paneigti. Šiuo atveju ieškovui pilnai pakanka konstatavimo, kad atsakovo pateikti viešai paskleisti duomenys neatitinka tikrovės ir žemina garbę ir orumą. Tai nereiškia, kad ieškinys nėra pagrįstas ar neteisėtas“, – teisme sakė R. Mikliušas.

J. Laucius prašo ieškinį nepagrįstu ir prašo R. Kurlianskiui už piktnaudžiavimą procesine teise bei už tai skirti jam 5 tūkst. eurų baudą pagal CK 95 str. Prokuratūros atstovė taip pat pareiškė nesutinkanti su R. Kurlianskio ieškiniu, kadangi jų manymu J. Laucius laikėsi visų etikos reikalavimų.

Teisėja pranešė, kad sprendimas bus skelbiamas birželio 1 d.

Po posėdžio R. Kurlianskio advokatas žurnalistams patvirtino, kad bandymas nušalinti prokurorą J.Laucių buvo ir teigė, jog tokių bandymų gali būti ir daugiau.

15min primena, jog R. Kurlianskis yra įtariamas bandymu paveikti politikus, priimant koncernui „MG Baltic“ naudingus sprendimus. O valstybinį kaltinimą pastarojoje byloje palaikantis J. Laucius nuo kovo 20 d. vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...