captcha

Jūsų klausimas priimtas

LVŽS įtaria, kad be jų žinios pakoreguotos alkoholio kontrolės pataisos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija antradienį išplatintame pranešime teigia įtariantys, kad vienas Seimo Sveikatos reikalų komiteto biuro darbuotojas bandė savavališkai koreguoti Alkoholio kontrolės įstatymo projektą. Frakcija įtaria, kad taip elgėsi komiteto patarėjas Egidijus Jankauskas. Jeigu pirminė informacija pasitvirtins, LVŽS žada kreiptis į teisėsaugą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės, iš pradžių, dar prieš įstatymo projekto svarstymą komiteto posėdyje, įstatymo tekstas buvo biuro darbuotojo savavališkai pakoreguotas taip, kad nemokamuose renginiuose būtų leista prekiauti silpnesniais negu 7,5 laipsnio alkoholiniais gėrimais, nors komiteto išvados rengėjai buvo nusprendę priešingai – siūlyti komitetui nemokamuose renginiuose iš viso drausti prekybą alkoholiu. Kaip teigiama pranešime, laiku pastebėjus, tokiai savavališkai korekcijai buvo užkirstas kelias.

Dokumentą taip pat bandyta keisti pašalinant nuostatas dėl reklamos ribojimo (konkrečiai, nuostatą, jog alkoholio reklama nelaikomas prekių ženklų, įmonių pavadinimų naudojimas), nors tai ir prieštaravo vyriausybės išvadai, kuriai pritarė komitetas.

„Dėl tokio savavališko projekto taisymo buvo sudarytas klaidingas įspūdis, kad komitetas siekė pritarti ir pritarė draudimui kavinėse, kitose mažmeninės prekybos vietose naudoti ženklintus prekių ženklais, įmonių pavadinimais įvairius atributus (skėčius, pelenines ir pan.). Kai tuo tarpu tokio siekio nei Vyriausybėje, nei komitete niekada nebuvo“, – rašoma pranešime.

Tirs kanceliarija

LVŽS frakcija kreipėsi į Seimo kanclerę, prašant pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą patarėjo Egidijaus Jankausko atžvilgiu. Jei bus nustatyti dokumentų klastojimo požymiai, LVŽS žada kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas.

„Deja, būtent dėl šių veiksmų užtruko projekto galutinės redakcijos ir komiteto išvados paskelbimas“, – aiškinama pranešime.

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė 15min teigė, kad skundas gautas ir perduotas Personalo skyriui.

„Medžiaga yra perduota Personalo skyriui ir bus perduota komisijai tirti šį įvykį“, – sakė Seimo kanclerė.

E. Jankauskas: „bando išvaryti iš darbo“

Pats Seimo Sveikatos reikalų komiteto patarėjas E. Jankauskas 15min teigė, kad dėl nuostatos, jog nemokamuose renginiuose būtų leista prekiauti silpnesniais negu 7,5 laipsnio alkoholiniais gėrimais, tikrai suklydo, tačiau tikino apie tai pranešęs dar prieš praėjusios savaitės trečiadienį vykusį komiteto posėdį.

„Šitas variantas buvo prieš komiteto posėdį pateiktas ir ten tiesiog buvo įsivėlusi techninė klaida, bet po to mes ją skubiai ištaisėme ir į komiteto posėdį jau papuolė normalus variantas. (...) Tai buvo grynai techninė klaidelę ir mes ją dar prieš pat posėdį pataisėme, informavome komiteto narius ir jie viską labai aiškiai suprato ir nebuvo suklaidinti, nes pamatė, kad tai techninė klaida“, – aiškino pašnekovas.

Anot jo, šiame įstatyme žodžiai „mokamas“ ir „nemokamas“ kartojasi daugybę kartų, todėl suklysti galėjo pasitaikyti bet kam.

„Dėl šitos klaidelės aš pasakiau, informavau ir nebuvo problemų“, – aiškino jis.

Tuo tarpu apie tai, kad klaida dėl alkoholio reklamos draudimo įsivėlė dėl jo kaltės E. Jankauskas nepripažįsta.

„Tai yra visiška netiesa. Dėl reklamos nuostatų nebuvo jokių mano klaidų padarytų ir tas projektas išėjo toks, koks buvo pirminiame mano variante. Viskas buvo perkelta taip, kaip buvo sutarta. (...) Man tai yra naujiena, su manimi preliminariai niekas nebuvo pakalbėjęs apie tai, kad bus toks pranešimas. (...) Aš pirmą kartą pamačiau dabar ir aš labai nustebau, kad tai yra mano atžvilgiu tikrai šmeižtas “, – stebėjosi E. Jankauskas.

Keturiolika metų komiteto patarėju dirbantis E.Jankauskas sako, kad iki šios kadencijos Seime niekas jo darbu nesiskundė. Todėl komiteto patarėjas įtaria, kad galbūt jį tiesiog siekiama išmesti iš darbo.

„Yra noras sąmoningai ir tendencingai mane išstumti, matyt, iš darbo santykių, jei taip jau vyksta“, – teigė E. Jankauskas.

Biuro vadovė: „klaidas radau aš“

Seimo Sveikatos reikalų komiteto biuro vedėja Jolanta Bandzienė 15min pasakojo, kad klaidą dėl prekybos alkoholiu nemokamuose renginiuose prieš komiteto posėdį pastebėjo ir pataisė ji, o ne E. Jankauskas.

„Tai, ką E. Jankauskas buvo pateikęs komiteto posėdžiui dauginimui, buvo prasta versija. Tai pavyko pakeisti ir komiteto posėdžiui jau buvo išdalinta gera versija. Man teko tai pastebėti, o ne jis pranešė“, – teigė J. Bandzienė.

Tuo tarpu klaida dėl alkoholio reklamos draudimo, pasak biuro vedėjos, atsirado jau po komiteto posėdžio, kai projektu rūpinosi vienintelis E. Jankauskas.

„Jau suredaguotas, komiteto pirmininkei atneštas pasirašyti dokumentas buvo be tų žodžių. Tai būtų sukėlę irgi nepasitenkinimą. (...) Yra sustabdytas pasirašymas ir dabar bandoma ištaisyti“, – nurodė ji.

Todėl J. Bandzienė sako nutarusi pati kreiptis dėl tarnybinės nuobaudos patarėjui.

„Aš matau (pažeidimą – red.past), taip“, – nurodė biuro vedėja patvirtinusi, kad pranešimą dėl tarnybinio tyrimo pradėjimo surašė pati.

Ne pirmas tyrimas

Seimo kanclerė D. Raudonienė 15min informavo, kad kovo pabaigoje jau buvo sudaryta viena komisija E. Jankausko galimam tarnybiniam pažeidimui ištirti. Kol kas tyrimas nėra baigtas.

Tuomet raštą kanceliarijai taip pat parašė Sveikatos reikalų komiteto biuro vadovė J.Bandzienė.

„Ten dėl Nacionalinės sveikatos tarybos nebuvo laiku padaryta išvada papildoma priėmimui, Teisės departamento išvados nebuvo laiku apsvarstytos ir turėjome visą priėmimą įstatymo projekto nukelti vėlesniam laikui“, – aiškino J. Bandzienė.

E. Jankauskas sako, kad ir tąkart nieko bloga nepadarė, net dirbo viršvalandžius. Dėl šio atvejo jis tikina besiginantis komisijoje.

„Priekaištavo dėl kai kurių darbų, kurie neva nebuvo atlikti, nors iš tikrųjų jie yra atlikti ir tie darbai atlikti ir buvo atliekami netgi dirbant viršvalandžius. Nežiūrint to, kad dirbama viršvalandžius, vis viena yra nuostata, norima padaryti tokią opiniją, kad aš blogai dirbu, bet tai yra tendencingas, sąmoningas psichologinio smurto prieš mane naudojimas“, – sakė E. Jankauskas.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Diskusijos dėl alkoholio ribojimo

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...