captcha

Jūsų klausimas priimtas

Siekiant sumažint sergamumą meningokoku, patirtimi dalintasis su PSO ekspertais

Lietuvoje sergamumas meningokokine infekcija yra vienas didžiausių Europoje. Didžiausias sergamumas meningokokine infekcija yra kūdikių ir vaikų 1–4 m. amžiaus grupėje, apie pusę  mirties atvejų užregistruojama vaikų iki 5 metų amžiaus grupėje. Lietuvoje dominuoja invazinės meningokokinės infekcijos B tipas, rašoma Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip išvengti mirčių ir apsisaugoti nuo šios sunkios ligos, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre diskutavo Lietuvos, Jungtinės Karalystės specialistai ir Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai. Čia viešėjo dr. Liudmila Mosina (PSO Europos regiono biuras), dr. Andrew Frederickas Riordan ir  dr. Andrew Earnshawas (Jungtinis vakcinacijos ir imunizacijos komitetas, Jungtinė Karalystė).

„Remiantis kolegų iš Didžiosios Britanijos patirtimi,  labai svarbu įvertinti vakcinos nuo B tipo meningokokinės infekcijos įtraukimo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių kaštų efektyvumą Lietuvoje. Diskusijos padeda geriau įvertinti esamus iššūkius – į situaciją pažvelgti tarsi kitomis akimis ir rasti sprendimo būdus“, – sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Jis akcentavo, kad būtina atnaujinti meningokokinės infekcijos metodines rekomendacijas sveikatos priežiūros specialistams ir priminti informaciją apie meningokokinę infekciją tėvams bei globėjams.

Skiepai nuo meningokokinės infekcijos

  • Vakcina nuo meningokokinės infekcijos B tipo sukėlėjo  2013 m. sausio 14 d.  registruota Europos vaistų agentūroje, todėl ji tiekiama Lietuvoje.
  • 2016 m. Lietuvoje nuo meningokokinės B infekcijos buvo paskiepyti 13 467 vaikai, o 2017 m.  per pirmąjį ketvirtį paskiepyti 4 506 vaikai. 
  • Ši vakcina patvirtinta Europos Komisijos ir leidžiama ja skiepyti vaikus nuo 2 mėnesių amžiaus ir vyresnius asmenis.
  • Vakcina nėra finansuojama valstybės lėšomis
  • Tėvams ar globėjams pageidaujant  paskiepyti savo vaiką ar pasiskiepyti patiems nuo meningokokinės infekcijos reikia kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Nes tik šeimos gydytojas ar pediatras, įvertinęs vaiko/suaugusio asmens sveikatos būklę, gali nuspręsti ar vaikas/suaugęs asmuo gali būti paskiepytas.

Susirgimų statistika šalyje

Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų. 2016 m. Lietuvoje užregistruoti 75 meningokokinės infekcijos atvejai, iš jų – 7 mirtys (4 vaikai iki 5 m. amžiaus). Šiais metais (sausio-balandžio mėnesį) meningokokine infekcija susirgo 39 asmenys, iš jų keturi mirė (2016 m. per tą patį laikotarpį užregistruotas 41 susirgimas).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...