captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kviečia sekti Algimanto apygardos partizanų takais

Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną organizuojamas Lietuvos partizanų pagerbimo pėsčiųjų žygis „Algimanto apygardos partizanų takais“ Šimonių girioje (Anykščių r.).  Jis vyks gegužės 21 d., sekmadienį, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai. 
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Partizaninio karo metu Šimonių giria buvo svarbi Algimanto apygardos partizanų telkimosi vieta – iš ten įkurtos vadavietės vadovauta visam pasipriešinimo judėjimui Aukštaitijoje. Žygis po partizanų kovų vietas yra dar viena proga prisiminti ir įvertinti kovotojų už laisvę pasiaukojimą“, – sako šiame žygyje dalyvausiantis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

Visi norintys kviečiami keliauti 10 km ilgio pažinimo taku, vedančiu pro vietoves, kuriose kovojo, buvo įsirengę bunkerius ir žuvo Algimanto apygardos Šarūno rinktinės partizanai. Kelias eis ir pro kapines, kuriose palaidoti partizanai. 

Pėsčiųjų žygio trasa baigsis prie Algimanto apygardos partizanų vadavietės, kurioje 1949 m. vasarą Algimanto apygardos vadu paskirtas Antanas Starkus-Montė įrengė įspūdingo dydžio bunkerį.

Aukštaitijos partizanų vadavietėje bus prisiminti ir pagerbti partizanai ir visi kovotojai, žuvę už Lietuvos laisvę. Čia, kartu su žygeiviais vyks pagerbimo ceremonija su partizanų dainomis ir kariškomis vaišėmis. 

Renginys organizuojamas kartu su Anykščių r. savivaldybe. 

Šiemet rengiamos Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventės šūkis „Mes – tai Jūs!“ Renginiai taip pat vyks Panevėžyje, Klaipėdoje. Plačiau: http://bit.ly/2pncQOk

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...