Lietuvoje

2013.05.07 14:35

Tarp raštingiausių – ir LRT žurnalistė (nuotraukos)

atgimimas.lt, LRT.lt2013.05.07 14:35

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto nugalėtojus.    

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto nugalėtojus.
 
Raštingiausia 2013 metų mokine tapo Milda Jundulaitė, Vilniaus licėjaus 10 klasės mokinė.
 
I-ą vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo kaunietė Vaida Višinskaitė, Kauno apylinkės teismo teisėjo padėjėja. Ji skelbiama raštingiausia 2013 metų Lietuvos gyventoja.
 
Mokinių kategorijoje II-ą vietą laimėjo Giedrius Pakalka, Ignalinos gimnazijos 1 b klasės mokinys.
 
II-a vieta suaugusiųjų kategorijoje skirta asmenims, kurie diktante nepadarė nė vienos klaidos, tačiau netiksliai atskyrė teksto pastraipas.
 
Šios nominacijos laureatais tapo:
 
♦ Vida Bagaslauskienė, Kamajų Antano Strazdo gimnazijos Kamajų ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojos padėjėja;
 
♦ Živilė Juonytė, Užsienio reikalų ministerijos atašė;
 
♦ Aistė Plaipaitė, LRT radijo žinių vedėja.
 
Taip pat buvo apdovanoti ir Nacionalinio diktanto konkurso III vietos laimėtojai. Jie finale padarė tik po vieną klaidą. Šios nominacijos laureatais tapo:
 
♦ Giedrė Dovydėnaitė, Vilniaus universiteto studentė;
 
♦ Jurgita Morkūnienė, uždarosios akcinės bendrovės „Aplinkos projektai“ projektų vadovė;
 
♦ Regina Musteikienė, Raseinių rajono bibliotekos Betygalos filialo vyresnioji bibliotekininkė;
 
♦ Gintaras Nenartavičius, dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas;
 
♦ Aurelija Radžiūnaitė, UAB „Transcom Worldwide Vilnius“ klientų aptarnavimo vadybininkė;
 
♦ Rasa Valančiūnaitė, uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus vandenys“ fizinių asmenų apskaitos specialistė;
 
♦ Greta Žičkuvienė, Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro restauratorė;
 
♦ Raminta Žimkutė, asociacijos Draudimo brokerių rūmų direktorė.
 
Apdovanotas ir geriausiai Nacionalinį diktantą parašęs užsienyje gyvenantis asmuo. Šios nominacijos laureate tapo Aurelija Jeleniauskaitė, Tartu universiteto studentė.
 
„Diktanto konkursas yra ne tik kalbos žinių pasitikrinimas. Tai apsisprendimas ir labai aiškus įvardijimas pirmiausiai pačiam sau – man svarbi mano gimtoji kalba, aš noriu rašyti ir kalbėti ja taisyklingai. Atrodytų, elementari nuostata. Tačiau ji yra esminė. Ne politikai, ne žiniasklaida, o tik kiekvienas mūsų, asmeniškai, galime apsispręsti, kokia bus lietuvių kalbos ateitis.
 
Šio konkurso sėkmė priklauso tik nuo tų, kuriems lietuvių kalbos puoselėjimo idėja atrodo svarbi“, - sako konkursą organizuojančio savaitraščio „Atgimimas“ redaktorė Vytautė Šmaižytė.
 
Nacionalinio diktanto finale varžėsi 64 dalyviai. Jie rašė Renatos Šerelytės tekstą „Gyvasis kultūros vanduo“. Suaugusiųjų ir moksleivių darbus mokytojų ekspertų komisija vertino atskirai.
 
Pirmajame Nacionalinio diktanto etape dalyvavo apie 3000 žmonių, kurie rašė Vytauto V. Landsbergio tekstą „Senelio laiškas“. Diktantas buvo rašomas visose Lietuvos savivaldybėse ir 26 Lietuvos atstovybėse užsienyje. Diktantą savarankiškai rašė ir kai kurios Lietuvos užsienio bendruomenės.
 
Nacionalinį diktantą savaitraštis „Atgimimas“ organizuoja kartu su ilgamečiais projekto partneriais – naujienų portalu DELFI, LRT, Užsienio reikalų ministerija, AB Lietuvos paštu, LITEXPO ir Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkursą globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
2013 metų Nacionalinio diktanto tekstus galilma rasti svetainėse www.vlkk.lt, www.atgimimas.lt ir www.diktantas.lt. Diktanto transliacijos įrašus – www.lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.