captcha

Jūsų klausimas priimtas

Italijoje atidarytas naujas Lietuvos garbės konsulatas

Italijoje, Taranto mieste, gegužės 13 dieną atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Po kelių metų pertraukos Apulijos ir Bazilikatos regionus apimančioje konsulinėje apygardoje darbą pradėjo naujas Lietuvos garbės konsulas Giuseppe Saracino, rašoma URM pranešime spaudai.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Konsulato atidarymas vyko iškilmingoje aplinkoje Taranto vyriausybiniuose rūmuose. Renginyje dalyvavo abiejų regionų valdžios, policijos, karinio laivyno, mokslo institucijų ir visuomenės atstovai. Sveikinimo kalbas sakė Taranto miesto meras Ippazio Stefano, Taranto provincijos prezidentas Martino Tamburino, Lietuvos ambasados Italijoje įgaliotoji ministrė Lina Terra, Apulijos, Bazilikatos ir Molizės Konsulinio korpuso generalinis sekretorius Massimo Salomone, Aldo Moro universiteto Baryje rektorius Antonio Uricchio.

Kalbėtojai pažymėjo, kad naujajam garbės konsului pradėjus dirbą, tikimasi geriau pažinti Lietuvą, kaip prekybos ir ekonomikos partnerę, plėtoti verslo ryšius, universitetų bendradarbiavimą ir bendras kultūros iniciatyvas Apulijos ir Bazilikatos regionuose.

Konsulato atidarymo proga garbės konsulas surengė konferenciją, skirtą supažindinti su turizmo Lietuvoje galimybėmis ir pristatyti Lietuvą, kaip savitos kultūros, tradicijų ir paveldo šalį. Konferenciją rengti padėjo Lietuvos turizmo departamentas ir Milano turizmo operatorius – agentūra AIGO. Turizmo temą papildė Apulijos oro uostų prezidentas Tiziano Onesti, kuris papasakojo, kad jau daugiau kaip pusmetį Vilnius yra lengvai pasiekiamas 2 valandų skrydžiu iš Bario. Šie skrydžiai jau dabar visiškai pasiteisino – lėktuvai tiek į vieną, tiek į kitą pusę skrenda pilni keleivių.

Prie Taranto įlankos įsikūręs Taranto miestas – svarbus savo pramone ir kariniu bei pramoniniu jūriniu uostu. Miesto istorija tęsiasi nuo Romos imperijos laikų, jis turi įspūdingą senamiestį, muziejų, istorinių paminklų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...