Lietuvoje

2017.05.15 18:49

Specialistė: savo pavyzdžiu rodykime, kaip elgtis prie vandens telkinio

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.05.15 18:49

Orai Lietuvoje pagaliau atšilo – dalis žmonių suskubo rinktis prie vandens telkinių. Prasidėjus maudymosi sezonui, deja, prasideda ir nelaimės. Specialistai mėgstantiems maudytis primena atkreipti dėmesį į skęstančiųjų statistiką, nepervertinti savo jėgų ir pabrėžia, kad savo elgesiu prie vandens telkinių turime rodyti pavyzdį jaunajai kartai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Civilinės saugos valdybos vyr. specialistės Editos Zdanevičienės teigimu, šiemet vandens telkiniai jau pasiglemžė net 46 žmonių gyvybes. Tiesa, tai kol kas yra tik šaltojo periodo aukos.

Specialistės teigimu, liūdniausia statistika pastebima šilčiausiais – liepos ir rugpjūčio – mėnesiais. Tačiau būti atsargiais specialistai ragina būti visuomet.

Anot E. Zdanevičienės, vyrauja kelios pagrindinės skendimo priežastys: žmonės maudosi apsvaigę, neįvertina pavojų (maudosi nepažįstamose vietose, kuriose nėra gelbėtojų, nepaiso rizikų), pervertina savo jėgas. Pastarąją priežastį iš dalies patvirtina duomenys, kad daugiausia žūstančių vandenyje yra vyrų nuo 45 iki 64 metų amžiaus.

Specialistė taip pat pataria tėvams atkreipti dėmesį į savo vaikų saugumą maudantis. Statistika rodo, kad dažniausiai skęsta vaikai nuo 1 iki 5 bei nuo 11 iki 17 metų.

„Išlydint vaikus pirmiausia tėvų paprašyčiau savo pavyzdžiu rodyti, kaip reikia elgtis prie vandens telkinio“, – sako E. Zdanevičienė.

Daugiau apie tai – įraše.

Populiariausi

aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5