captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Kukuraičiui – pastaba iš VTEK

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) atkreipė socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio dėmesį, kad nesinaudotų pareigomis asmeninei naudai gauti platinant informaciją.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tokį sprendimą VTEK priėmė išnagrinėjusi naujienų portalo „Delfi“ kreipimąsi. Jame teigta, kad ministrui pavaldi politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja parengė, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Viešųjų ryšių skyrius žiniasklaidos priemonėms išplatino interviu su L. Kukuraičio mama ir žmona, teigiama pranešime spaudai.

Šis interviu buvo išsiųstas iš SADM tarnybinio elektroninio pašto, o prie laiško pridėtos nuotraukos iš asmeninio ministro šeimos archyvo. Laiške, pavadintame „Pokalbis su ministro Lino Kukuraičio mama Motinos dienos proga“ informuojama, kad interviu autorystę SADM dovanoja žiniasklaidos priemonėms, o tekstu siūloma pasinaudoti savo nuožiūra pagal auditorijų poreikius.

VTEK nuomone, SADM išplatintas interviu yra asmeninio pobūdžio – jame kalbama apie L. Kukuraičio vaikystę, jo teigiamas asmenines savybes, jo tėvus bei jų požiūrį į gyvenimą. Apie SADM funkcijas, sprendimus ar vykdomą politiką žiniasklaidai parengtame tekste nekalbama.

VTEK požiūriu, visuomenei gali kilti abejonių, ar ministras nepasinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti, kai jam pavaldūs asmenys parengė ir iš SADM tarnybinio elektroninio pašto išplatino su SADM veikla nesusijusią asmeninio pobūdžio medžiagą, kuri galimai formuoja teigiamą ministro, kaip asmens, įvaizdį, tačiau neinformuoja visuomenės apie jo, kaip ministerijos vadovo, veiklą.

VTEK pabrėžia, jog visuomenei neturi kilti net menkiausių abejonių, kad visuomenės informavimui skirti žmogiškieji ar finansiniai institucijos ištekliai naudojami jos vadovo ar kitų tarnautojų asmeniniam įvaizdžiui formuoti ir jį gerinti.

Institucijos vadovas turi užtikrinti tinkamą visuomenės informavimą: institucijos vardu jos darbuotojų pateikiama informacija turi būti susijusi su atitinkamos institucijos veikla, jos sprendimais, vykdoma politika bei funkcijomis, teikia komisija.

VTEK neneigia institucijų ir įstaigų teisės bei pareigos informuoti visuomenę apie jos veiklą, bet pažymi, kad informavimo procesas turi vykti laikantis įstatymuose nustatytų prievolių bei draudimų. Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas draudžia naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis nesinaudoti jokiu valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

VTEK negavo pagrįstų duomenų, kad pavedimą parengti ir SADM vardu išplatinti su ministru susijusį asmeninio pobūdžio interviu davė pats L. Kukuraitis. Nagrinėdama šią situaciją VTEK atsižvelgė ir į tai, jog minėtas interviu buvo išplatintas neatlygintinai, o jį platinant buvo nurodyta, kad žiniasklaidos atstovai gali naudoti jį arba juo nesinaudoti savo nuožiūra, taip pat nebuvo prašoma nurodyti ministerijos autorystės. Tačiau gavusi pagrįstos informacijos apie tai, kad asmenys nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų, VTEK turėtų teisę atlikti jų tarnybinės veiklos tyrimą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...