Lietuvoje

2013.05.07 10:26

Premjeras: dėl asmenvardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis Konstitucijos keisti neketinama

ELTA 2013.05.07 10:26

Dėl asmenvardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis Konstitucija nebus keičiama, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Dėl asmenvardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis Konstitucija nebus keičiama, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Įstatymai nebus priimti, kurie prieštaraus Konstitucijai. Manau, nė vienas politikas to nedarys, ir teisingumo ministras yra įpareigotas išanalizuoti visus tuos pasiūlymus“, – tradiciniame interviu LRT radijui antradienį sakė Premjeras.

Jis priminė, kad šį klausimą dar buvo pateikusi buvusi Vyriausybė. A. Butkevičius užtikrino, kad pagrindinio šalies įstatymo dėl šio klausimo keisti neketinama.

„Manau, kad taip (keisti neketinama – ELTA)“, – teigė jis.

Vyriausybė Teisingumo ministerijai yra pavedusi parengti Asmenvardžių rašybos projektą.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis yra pareiškęs, kad gegužę Vyriausybei pateiks siūlymą, ar įteisinti nelietuviškų pavardžių rašymą dokumentuose. Ministras neatskleidė, koks sprendimo būdas bus pasirinktas, bet taip pat užtikrino, kad pasiūlymas neprieštaraus Konstitucijai ir kartu spręs žmogaus teisių problemą.

Konstitucinis Teismas aiškiai pasisako prieš tokius svarstymus ir teigia, kad pavardės dokumentuose turi būti rašomos tik valstybine kalba.