Lietuvoje

2013.05.07 10:44

E. Vareikis metams sustabdė narystę partijoje

Liepa Želnienė, 15min.lt 2013.05.07 10:44

Savaitgalį neblaivus žmoną mušęs Seimo narys Egidijus Vareikis metams stabdo narystę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje. Apie tokį sprendimą antradienį partiją jis informavo frakcijos posėdyje Seime.

Savaitgalį neblaivus žmoną mušęs Seimo narys Egidijus Vareikis metams stabdo narystę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje. Apie tokį sprendimą antradienį partiją jis informavo frakcijos posėdyje Seime.

Kaip 15min.lt pranešė Konservatorių frakcijos Seime etikos komisijos pirmininkas Valentinas Stundys, prieš žmoną ranką pakėlęs politikas stabdyti narystę partijoje nusprendė pats. Frakcijos etikos komisija tokiam E. Vareikio sprendimui pritarė.

„Tai yra politikui reikšmingas, drąsus sprendimas, nes politikas, kuris sustabdo narystę, praranda galimybę būti renkamas į vadovaujančias struktūras partijoje. Vertinant tai, kad mūsų suvažiavimas čia pat, tai yra politikui labai didelė bausmė“, – kolegos sprendimą vertino V. Stundys.

Sustabdęs narystę partijoje E. Vareikis lieka TS-LKD frakcijos nariu Seime.

E. Vareikis 15min.lt aiškino, kad metams narystę partijoje nutarė stabdyti, nes tai maksimalus terminas, kuriam partijos įstatai leidžia tai padaryti.

„Palaikymą frakcijoje radau. Negera visiems. Nesu frakcijoje priešas, visi apgailestauja, bet sprendimus reikia priimti“, – kalbėjo politikas.

Primename, kad Seimo narys E. Vareikis šeštadienį savo namuose smurtavo prieš žmoną. Pasak policijos pranešimo, E. Vareikis Vilniaus rajono Bendorių kaime, Bendorėlių alėjoje, esančiuose namuose apie 20 val. du kartus ranka žmonai sudavė per veidą. Nukentėjusioji dėl veido sumušimo gydoma ambulatoriškai.

Konservatorius E. Vareikis žiniasklaidai pripažino šeštadienio vakarą smurtavęs namuose, kaltino alkoholį, esą išgėrus po ilgo nevartojimo poveikis buvo neprognozuojamas.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gali būti, kad prokurorai artimiausiu metu kreipsis į Seimą prašydami leisti E. Vareikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Straipsnis dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo numato, kad tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.