captcha

Jūsų klausimas priimtas

Gaisras žuvų perdirbimo įmonės gamybinėse patalpose lokalizuotas po 7,5 val.

Penktadienio rytą Raseinių rajone dangų temdė tiršti juodi debesys – užsidegė UAB „Norvelita“ gamybinės patalpos.Kaip skelbia LRT RADIJAS, 11 val. gaisras jau buvo lokalizuotas, pranešė Raseinių meras Algirdas Gricius.
15min skaitytojo Aurelijaus nuotr.
15min skaitytojo Aurelijaus nuotr.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, 4.03 val. skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Raseinių r., Gabšių k. dega UAB „Norvelita“ gamybinės patalpos.

Kaip 15min informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyrius, į įvykio vietą buvo išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos – 9 autocisternos, 2 autokopėčios, štabo automobilis.

Nukentėjusiųjų nėra. 

PAGD Situacijų koordinavimo skyrius pranešė apie oro užterštumo padidėjimą kietosiomis dalelėmis Raseinių mieste ir Raseinių seniūnijos teritorijoje.   

Informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai, Šiaulių policijos komisariatui.

Lietuvos ir Norvegijos uždaroji akcinė bendrovė „Norvelita“ yra viena didžiausių žuvų perdirbimo įmonių šalyje.

Jos patalpose Gabšių kaime per pastaruosius trejus metus yra kilę trys gaisrai – buvo užsidegusi keptuvė, skalbykla, gamybiniai įrenginiai. Gaisrų priežastimis atitinkamai buvo pripažinti neatsargus žmogaus elgesys, priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimai atliekant ugnies, suvirinimo darbus ir gamybinių įrenginių gedimas technologinio proceso metu.

Apsinuodyti pavojaus nėra

Raseinių rajono savivaldybės puslapyje paskelbta, kad PAGD Situacijų koordinavimo skyrius pranešė apie oro užterštumo padidėjimą kietosiomis dalelėmis Raseinių mieste ir Raseinių seniūnijos teritorijoje. „Dėl cheminės taršos yra įspėti telefono žinutėmis gyventojai. Vėjo kryptis palanki, dėl kietųjų dalelių žmonėms apsinuodyti pavojaus nėra. Cheminių medžiagų nėra, bet yra susidarę degimo produktai – susidaro daug kietųjų dalelių, kurios gali pakenkti kvėpavimo takams, ypač vaikų, senyvo amžiaus žmonių, turinčių kvėpavimo sutrikimų“, – sakė Kauno apskrities ugniagesių atstovė Džiuginta Vaitkevičienė.

Tačiau PAGD atstovė Laura Valauskienė 15min informavo, kad Situacijų koordinavimo skyrius jokių duomenų apie oro užterštumą neturi. Ji tuo pačiu pranešė, kad Raseinių rajono savivaldybėje yra sušauktas Operacijų centras. Susibūrę specialistai, pasak L. Valauskienės, įvertina susidariusią situaciją ir kokių priemonių reikia imtis gyventojams.

Vėliau L. Valauskienė informavo, kad 11.28 val. paskelbta gaisro lokalizacija. Tai reiškia, kad ugnies plitimas jau yra sustabdytas, tačiau ugniagesiai vis dar dirba įvykio vietoje. Gelbėtojams dar teks likti gaisravietėje ir po to, kad bus paskelbta gaisro likvidacija.

Rajone bus prarastos darbo vietos

Raseinių rajono meras A. Gricius su savivaldybės administracijos direktoriumi Remigijumi Aču prieš 7 val. ryto nuvyko į įvykio vietą.

„Apie 4 val. ryto prasidėjo gaisras, įmonės apsaugos darbuotojai iškvietė tarnybas ir tos tarnybos dabar ten dirba. Aš pats buvau nuvykęs, administracijos direktorius buvo nuvykęs, klausėme, kokios pagalbos iš savivaldybės reikia. Tai kol kas didelės pagalbos nereikia, tik vandens gaisrininkams ir papildomų šalmų, kuriuos suteiksime“, – 15min teigė A. Gricius. Anot jo, ugnis įsiplieskė gamybinėse „Norvelitos“ patalpose, gaisrą stengiamasi lokalizuoti, kad jis neišplistų į kitus pastatus.

„Dega vienos pagrindinių gamybinių patalpų. Aplinkiniams gyventojams pavojaus nėra, šiek tiek yra padidėjęs oro užterštumas dėl dūmų, bet vėjas yra palankus ir juos pučia ne miesto ir gyvenvietės link, o į laukus. Smogo aplinkiniuose kaimuose pavojaus neturime. Pavojaus aplinkai neturėtų būti, nes specifinė gamyba – žuvies perdirbimas, o ne cheminių medžiagų gamykla, tai aplinkai gali kenkti nebent degančios apšiltinimo medžiagos“, – sakė meras.

Anot jo, įmonė „Norvelita“ yra viena moderniausių Raseinių rajono įmonių, jos pastatai turi priešgaisrinę sistemą, pastatai atitinka visus naujausius technologinius reikalavimus.

„Savivaldybė labai apgailestauja, nes įmonėje dirba beveik 900 darbuotojų, tai turbūt dalis jų neteks darbo ir bedarbystė rajone padidės, tai mums iš šitos pusės pavojus yra. Savininkas šįryt su optimistine gaidele sakė, kad, jei gaisras neišsiplės, iki Naujųjų metų gamyklą pavyks atstatyti, laikinai, deja, prarasime darbo vietas rajone“, – kalbėjo A. Gricius.

Su „Norvelitos“ vadovu Vidmantu Globiu penktadienio ryte susisiekti nepavyko.

BNS nuotr.

Per 3 metus – ketvirtas gaisras

Lietuvos ir Norvegijos uždaroji akcinė bendrovė „Norvelita“ yra viena didžiausių žuvų perdirbimo įmonių šalyje. Jos patalpose Gabšių kaime per pastaruosius trejus metus yra kilę trys gaisrai – buvo užsidegusi keptuvė, skalbykla, gamybiniai įrenginiai. Gaisrų priežastimis atitinkamai buvo pripažinti neatsargus žmogaus elgesys, priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimai atliekant ugnies, suvirinimo darbus ir gamybinių įrenginių gedimas technologinio proceso metu. 100 proc.

„Norvelitos“ akcijų netiesiogiai valdo Jordanas ir Viktorija Kenstavičiai. Ji valdo antrinę bendrovę Latvijoje „Norvelita Latvija“ (valdo 90 proc.), Ukrainoje „Norvelita Ukraina“ (88 proc.) ir Norvegijos „Lyngdal Eiendom“ (50 proc.).

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...