Lietuvoje

2017.05.11 15:00

Kauniečiai noriai imasi geriausio darbo

LRT.lt2017.05.11 15:00

Praėjus mėnesiui po to, kai Kaunas oficialiai paskelbė siūlantis geriausią darbą, jau matyti pirmieji rezultatai. Susidomėjimą vaikų globos ir įvaikinimo galimybėmis išreiškė per pusšimtį šeimų ir pavienių žmonių, o maždaug kas trečias kreipęsis kaunietis nutarė išbandyti save kilnioje socialinėje veikloje.

Balandžio pradžioje vykusiame renginyje „Kauno vaikai. Jie turi mus“ Kauno miesto savivaldybės atstovai pristatė kampaniją, kuria siekiama plėsti profesionaliai parengtų laikinųjų globėjų gretas. Už šį darbą miestas pasirengęs mokėti padorų atlyginimą. Be to, ši iniciatyva kartu atlieka ir švietėjišką misiją paneigiant visuomenėje įsigalėjusius klaidingus stereotipus, kuomet vaikų globa tapatinama su įvaikinimu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pagrindinis tikslas – kad krizes patyrusių šeimų atžalos ar kitaip tėvų globos netekę mažieji kauniečiai neatsidurtų globos įstaigose, bet būtų saugiai apgyvendinti laikinųjų globėjų namuose.

Kaune globėjus ruošiantis vaikų gerovės centras „Pastogė“ per paskutinį mėnesį sulaukė 52 kauniečių, susidomėjusių vaikų globa. 11 iš jų pasiryžo dalyvauti gegužę vyksiančiuose mokymuose. Didžioji dauguma ketina tapti socialiniais globėjais, tačiau netrūksta susidomėjimo ir budinčiųjų, atokvėpio bei nuolatinių globėjų darbu. Dar penki kauniečiai kol kas galutinai neapsisprendė, bet svarsto tokią galimybę ir planuoja pateikti reikiamus dokumentus.

„Nuo pat pradžių sakėme, jog darnus bendradarbiavimas šioje srityje nulems gerus rezultatus. Dabar jau akivaizdu, jog tai visiška tiesa. Kauniečiai noriai tampa šios kampanijos ambasadoriais skleisdami naujieną, apie tai kalbėdami, diskutuodami tiek namuose, tiek ir darbe ar kitur. Į mūsų kvietimą atsiliepia vis daugiau pilietiškų miestiečių. Tai sustiprina tikėjimą, kad Kaune jau greitai išvis nebeliks vaikų globos namų“, – sakė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.