Lietuvoje

2017.05.11 12:05

Premjeras: lėšos už parduotą LEU turtą bus skirtos studentų bendrabučiams

BNS2017.05.11 12:05

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad lėšos už parduotus Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pastatus turėtų būti skirtos studentų bendrabučių renovacijai.

„Kalbant apie pastatus vyriausybės sprendimas bus toks, kad šitas pastatas galėtų būti, jeigu jis bus realizuotas, panaudotas labai aiškiai vieninteliam tikslui – studentų bendrabučių renovavimui“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Anot jo, iki šiol bandymus prisijungti LEU lėmė siekis gauti jo pastatus.

„Kalbant apie LEU mes matome galbūt povandenines sroves, kad labai dažnai bandymas ar vienos aukštosios mokyklos, ar kitos prisijungti ar patraukti į savo pusę tą universitetą – labai dažnai minimi ir pastatai. Mūsų pozicija šiuo atveju labai paprasta, tą mes privalėjome pasakyti, kad neturi būti pastatas tikslu prisitraukti Lietuvos edukologijos universitetą į Kauną arba į Vilnių“, – aiškino S. Skvernelis.

Jis taip pat sako, kad perteklinė infrastruktūra turi būti parduota siekiant sumažinti jos išlaikymui skiriamą aukštųjų mokyklų išlaidų dalį.

„Infrastruktūrai išlaikyti išleidžiamos vos ne pagrindinės lėšos, kurios galėtų būti skirtos tiek dėstytojams, jų atlyginimams, tiek ir patiems studentams“, – teigė jis.

Pagal vyriausybės patvirtintą planą, kurį dar svarstys Seimas, po universitetų pertvarkos pedagogų rengimas vyks Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. LEU turėtų būti prijungtas prie Kaune iš kelių čia veikiančių aukštųjų mokyklų kuriamo naujo universiteto. Tačiau premjeras šią savaitę pareiškė, kad nenumatoma kitoms įstaigoms perleisti LEU turto – jis būtų parduodamas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo premjero svarstymus apie LEU turto pardavimą, sakydama, kad reformą reikia pradėti nuo programų peržiūros ir finansinių instrumentų parengimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.