captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė susirūpinimą dalykine reputacija vadina pertekliniu

Pasiūlymą juridinio asmens dalykinę reputaciją pažeidžiančią informaciją laikyti neskelbtina prezidentė Dalia Grybauskaitė laiko pertekliniu. Tuo metu Seimas atidėjo šio klausimo pateikimą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ramūnas Karbauskis ir kiti Seimo Kultūros komiteto nariai gegužės pradžioje registravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, pagal kurią neskelbtina informacija būtų laikoma ir ta, kuri pažeidžia juridinio asmens dalykinę reputaciją.

D. Grybauskaitė teigia, kad viešų juridinių asmenų, o tarp jų ir politinių partijų, kritikos ribos yra gerokai platesnės, todėl bet kokia iniciatyva neturėtų riboti valdžios kritikos ir žodžio laisvės. „Be to, dar 2016 metais Lietuvos vyriausias administracinis teismas yra išaiškinęs, kad Žurnalistų etikos inspektorius turi visus įgaliojimus ginti juridinių asmenų dalykinę reputaciją. Todėl, šis siūlymas yra perteklinis“, – sakė ji.

Pateikimas atidėtas Visuomenės informavimo įstatymo pataisa ketvirtadienį turėjo būti pateikta Seimo plenariniame posėdyje, tačiau vėliau šis klausimas iš darbotvarkės išbrauktas. Vienas iš Seimo seniūnų sueigos narių Povilas Urbšys sakė, kad toks sprendimas priimtas, nes norima išklausyti žiniasklaidos atstovų.

„Atidėta tam, kad Kultūros komitetas padarytų klausymus šiuo klausimu“, – ketvirtadienį nurodė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys. DELFI jau rašė, kad Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė nori naujos nuostatos, ginančios juridinių asmenų reputaciją, tačiau Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius šį pasiūlymą vertina įtariai, o žiniasklaidos teisės ekspertas Andžejus Čaikovskis tvirtina, kad ir dabartinis reglamentavimas yra pakankamas.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...