Lietuvoje

2017.05.11 14:49

V. Vonžutaitės baigiamoji kalba teisme truko minutę

ELTA2017.05.11 14:49

Ketvirtadienį Lietuvos apeliaciniame teisme (LAT) Darbo partijos „juodosios“ buhalterijos byloje figūruojančiai Vitalijai Vonžutaitei buvo suteikta galimybė pasakyti paskutinę kalbą, kurios metu ji teismo paprašė tenkinti jos apeliacinius skundus.

Paskutiniame teismo posėdyje ji pasirodė su dviem advokatais ir pasakė maždaug minutę trukusią kalbą, kurios metu atkreipė dėmesį, kad Darbo partijos byla trunka jau daugiau kaip dešimtmetį, todėl šis laiko tarpas, V. Vonžutaitės nuomone, buvo pakankamas išnagrinėti bylą ir priimti sprendimus.

„Viliuosi teismo teisingumu ir prašau tenkinti mano apeliacinį skundą“, – kalbėjo V. Vonžutaitė.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras ankstesniame posėdyje paprašė iš dalies pakeisti žemesnės instancijos teismo sprendimą – V. Vonžutaitei netaikyti laisvės atėmimo bausmės ir skirti 6 516 eurų baudą už apgaulingą buhalterijos tvarkymą. Tokiam prokuroro sprendimui įtaką padarė 2016 m. Aukščiausiojo Teismo verdiktas kitų asmenų – Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Marinos Liutkevičienės – bylos epizode. Teismas tuomet išaiškino, kad Darbo partijos byla negali būti traktuojama kaip mokestinis sukčiavimas.

Vilniaus apygardos teismas dar 2013 m. V. Vonžutaitę nuteisė 3 metų laisvės atėmimo bausme ir pinigine bauda už apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymą ir sukčiavimą, tačiau nuosprendis buvo apskųstas. V. Vonžutaitės byla 2015 m. buvo atskirta nuo pagrindinės Darbo partijos bylos, o 2016 m. dėl nėštumo – atidėta.

LAT savo sprendimą V. Vonžutaitės byloje skelbs birželio 26 dieną. V. Vonžutaitės byla 2015 m. buvo atskirta nuo pagrindinės Darbo partijos bylos, o 2016 m. dėl nėštumo – atidėta.

Generalinė prokuratūra šiuo metu tiria ar Aukščiausiajame Teisme priimant verdiktą dėl Darbo partijos nebuvo daromas poveikis teisėjams.

Praėjusiame LAT posėdyje baigiamąją kalbą sakęs V. Vonžutaitės advokatas Arūnas Petrauskas teigė, kad jo atstovaujamoji turėtų būti visiškai išteisinta dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo, nes ji niekada nebuvo nei Darbo partijos pirmininkė, nei jos iždininkė, įgaliojimai jai veikti partijos vardu buvo suteikti 2005 m., o bylos epizodai apima ir 2004 m. darytus veiksmus. Advokatas taip pat pabrėžė, kad iki 2004 m. ir po 2006 m. V. Vonžutaitė niekada neturėjo reikalų su teisėsauga, be to, šiuo metu augina tris mažamečius vaikus ir niekur nedirba.