Lietuvoje

2017.05.10 15:14

Antikorupcijos komisija priversta svarstyti M. Dargužaitę

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2017.05.10 15:14

Seimo Antikorupcijos komisija sulaukė paklausimo dėl Vyriausybės kanclerės Mildos Dargužaitės vykdomos pertvarkos Vyriausybės kanceliarijoje.

Kaip DELFI pasakojo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, atsiųstame rašte prašome įvertinti, ar reforma vykdoma atsižvelgus į Valstybės kontrolės ataskaitą, kurioje kalbama apie valstybės tarnautojų ir darbuotojų pagal sutartį atsakomybių ribų.

Valstybės tarnautojai paprastai į darbą patenka konkurso būdu, jiems keliami specifiniai reikalavimai, taikoma atsakomybė už valstybės tarnautojo vardo pažeminimą, tačiau suteikiama ir privilegijų.

Darbuotojams pagal darbo sutartį specifiniai reikalavimai nekeliami, jų darbas reglamentuojamas Darbo kodekso.

Iš paklausimo Antikorupcijos komisijai akivaizdu, kad vyriausybės kanceliarijoje gali būti siekiama valstybės tarnautojus keisti darbuotojais pagal darbo sutartį.

„Mes gavome informaciją apie priėmimus. Valstybės kontrolė yra pasisakiusi dėl valstybės tarnautojų ir dirbančių pagal darbo sutartį atsakomybių ribų ir kompetencijos. Ir buvo kreipimasis, kad iš valstybės tarnautojų keičiama į dirbančius pagal darbo sutartį, klausiama, ar tai pagrįsta ir ar atsižvelgiama į Valstybės kontrolės audito ataskaitą. Jeigu pagrįsta, tai mes neinicijuosime jokių tyrimų. Bet gavome kreipimąsi, todėl paprašėme kanceliarijos pateikti atsakymus“, – DELFI sakė V. Gailius.

Pasak komisijos pirmininko, šiuo metu Antikorupcijos komisija lauks vyriausybės kanceliarijos paaiškinimo.

DELFI primena, kad vyriausybė vykdo kanceliarijos pertvarką, kuri turėtų būti baigta šių metų liepos 18 dieną.

Pertvarkos metu planuojama etatų skaičių sumažinti nuo 210 iki 170. Vyriausybės kanceliarijoje nuo pertvarkos pradžios buvo 200 žmonių, vadinasi, bus atsisakoma 30 darbuotojų arba 40 etatų (iš jų 10 etatų neužimti).