captcha

Jūsų klausimas priimtas

Stiprinama azartinių lošimų valstybinė kontrolė

Vyriausybė teikia Seimui Azartinių lošimų įstatymo pataisas. Siekiama užtikrinti skaidrią ir efektyvią lošimo automatų duomenų apskaitą bei veikimo kontrolę, užtikrinti efektyvesnę pinigų plovimo prevenciją. Siūloma sugriežtinti grynųjų pinigų ir žetonų, įmokėtų prie lošimo stalų, apskaitą bei kontrolę, sumažinti administracinę naštą tiek lošimų organizatoriams, tiek kontroliuojančioms institucijoms.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Numatyta įpareigoti lošimų organizatorius visus lošimo automatus sujungti į elektroninę lošimo automatų duomenų valdymo sistemą, čia kaupiami duomenys būtų perduodami Lošimų priežiūros tarnybos kontrolei. Taip pat turės būti sudarytos galimybės lošimo automatų veikimo kontrolę vykdyti nuotoliniu būdu. Kitas svarbus aspektas – lošimų organizatoriai privalės filmuoti prie lošimo stalų vykstančią įmokėtų sumų ir žetonų inventorizaciją.

„Tai sisteminis požiūris į pakankamai specifinę sritį, būtent mūsų vyriausybės programoje numatytos specialios azartinių lošimų kontrolės priemonės, tarp jų – didinti pažangiomis technologijomis pagrįstą lošimų kontrolę“, – teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Valstybės kontrolė, dar 2015 metais atlikusi lošimų organizavimo valstybinės priežiūros auditą, rekomendavo vyriausybei užtikrinti sąžiningą, skaidrų lošimų veiklos vykdymą, efektyvesnę lošimų organizatorių įplaukų ir išmokų kontrolę. Azartiniai lošimai – tai ne tik pramoga ir viena iš poilsio formų. Nepaisant to, kad ši veikla duoda pajamų valstybės biudžetui, ji turi ir kitą, žalingą pusę, todėl būtinas labai aiškus reglamentavimas.

Įstatymo projekto rengėjai dėl lošimo automatų sujungimo į elektroninę duomenų valdymo sistemą konsultavosi su valstybių, kuriose panašūs projektai sėkmingai įgyvendinti – Austrijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos finansų ministerijų ir lošimų priežiūros tarnybų atstovais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...