captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas svarsto alkoholio prekybos ribojimus: dėl miesto renginių jau ima abejoti

Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį priminė apgultą tvirtovę. Čia pradėti svarstyti nevienareikšmiškai vertinami pasiūlymai, ribojantys alkoholio prieinamumą. Seimo nariai prognozuoja, kad nemokamų miesto renginių organizatoriai apeis draudimą neleisti prekiauti alkoholiu – Kaziuko mugėje ar kitame renginyje pakabins dėžutę pinigams ir taip renginys taps mokamu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Nepaisant kai kurių nesutarimų, Komitetas pritaria anksčiau pasiūlytiems ribojimams. Taigi alkoholio prekybos ribojimai stumiami gana vieningai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga priminė, kad vyriausybė jau pritarė alkoholio reklamos draudimui ir amžiaus ribojimui įsigyti gėrimus – siūloma riboti iki 20 metų, lieka ir sutrumpintas alkoholio prekybos laikas.

Komitetas svarstė Seimo nario „valstiečio“ Eugenijaus Jovaišos pasiūlymą dar labiau trumpinti prekybos laiką – leisti pardavinėti alkoholį tik nuo 12 valandos dienos, tačiau tuo suabejojo net A. Veryga. „Priklausomų žmonių problemos sprendžiamos ne rytinių valandų ribojimu“, – sakė ministras. Lietuvos prekybos įmonių vadovas Laurynas Vilimas paprašė kompromiso – jis būtų už tai, kad ryte alkoholis būtų pardavinėjamas vėliau, tačiau siūlė leisti ilgiau prekiauti vakare.

Ekonomikos komitetas liko prie savo nuomonės – leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 10 iki 20 valandos, o sekmadieniais – iki 15 valandos.

Specializuotų alkoholio parduotuvių klausimas dar bus svarstomas ateityje. Pasak A. Verygos, dėl to bus tariamasi su verslo visuomene. Vyriausybė taip pat nepritarė siūlymui didinti akcizus alkoholiui nuo kitų metų.

Europos reikalų komiteto atstovai pastebėjo, kad reikės notifikuoti pasiūlymą dėl vaikų žaislų, imituojančių alkoholinius gėrimus. Tarp siūlymų yra drausti tokius žaislus, taip pat ir vadinamąjį „vaikišką šampaną“. Pasirodo, kad tai gali riboti importinių prekių patekimą į rinką, todėl reikės atskiro leidimo iš Europos Komisijos. Tačiau draudimai neatšaukti – tokie žaislai bus draudžiami parduoti.

Dėl alkoholio prekybos masiniuose renginiuose pasisakęs A. Veryga sakė, kad draudimas galiotų tik tuose renginiuose, kurie yra nemokami – miesto šventės ir panašiai. Mokamuose festivaliuose nebūtų tokių ribojimų.

„Tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis pastebėjo, kad renginių organizatoriai gali apeiti šią tvarką – imti iš lankytojų po kelis centus ir taip Kaziuko mugę ar kitą nemokamą renginį paversti mokamu. Todėl jis siūlė tai atmesti. Jam pritarė ir konservatorius Antanas Matulas, kuris siūlė leisti pardavinėti alkoholinius gėrimus masinių renginių metu.

„Parašys, kad renginys mokamas ir pastatys dėžutę pinigams – kas nori meta, o kas – ne“, – sakė jis.

Tačiau A. Veryga pasiūlė nustoti galvoti, kad žmonės bandys apeiti šį draudimą.

„Jei tai matysime, tai įstatymas yra gyvas dalykas, ir Seimo nariai galės į tai reaguoti, jei pamatys, kad tai yra apeinama“, – aistras ramino sveikatos apsaugos ministras. Pasak jo, yra pavyzdžių, kai miestai neleido prekiauti alkoholiu šventėse, ir dėl to nekilo problemų.

Liberalų pokštui nepritarta

Beje, Sveikatos reikalų komitetas privalėjo svarstyti ir liberalų antradienį pasiūlytą įstatymo projektą, kuriuo draudžiama parduoti „valstiečiams“ alkoholinius gėrimus antradieniais ir ketvirtadieniais. Simonas Gentvilas antradienį sakė, kad tai yra atsakas į „valstiečių“, jo manymu, absurdiškus pasiūlymus. Tačiau komitetas tam nepritarė.

Juozas Dapšauskas, iniciatyvos „Už blaivią“ lyderis, piktinosi, kad liberalai turėtų apskritai nusišalinti nuo alkoholio reikalų svarstymo.

A. Matulas pasiūlė kitą posėdį surengti uždarą, tačiau komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė sakė, kad teisiškai tai neįmanoma – Sveikatos reikalų komiteto posėdžiai turi būti atviri.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...