captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karbauskio kirvis festivalių rengėjams: apie nuolaidas dėl alkoholio reklamos nė nesvajokite

Seimo Kultūros komitete trečiadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga festivalių organizatoriams pristatė antradienį pasiūlytą kompromisą prekybą alkoholiniais gėrimais drausti tik nemokamuose masiniuose renginiuose. Festivalių rengėjai buvo nuraminti, kad prekiauti alkoholiu uždaruose renginiuose niekas nedraus, tačiau apie alkoholio gamintojų reklamą liepė pamiršti.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

A. Veryga pokalbį pradėjo gynyba, kad alkoholio kontrolės įstatymo pataisos nėra šios kadencijos sugalvotos, o registruotos dar praėjusioje kadencijoje konservatorių.

Ministras tikino, kad vyriausybė leidžiasi į kompromisus dėl alkoholio įsigijimo amžiaus, taip pat ir dėl prekybos alkoholiu masinių renginių.

Tačiau jis pažymėjo, kad festivaliuose būna net mirčių, todėl festivaliai, prekiaujantys alkoholiu, turi patys prisiimti atsakomybę dėl to, kas vyksta juose.

Festivalių organizatoriai pabrėžė, kad nuo alkoholio festivaliuose niekas dar nemirė. Mirė nuo narkotikų. Taip pat jie domėjosi, kodėl sprendimai keičiami paskutinę minutę, kodėl jiems teko vargti prisiprašant susitikimo, taip pat teiravosi, kas bus su alkoholio įmonių parama festivaliams.

Muzikos festivalių organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka priminė, kad valdantieji anksčiau kalbėjo apie prarastos paramos kompensavimą iš specialių fondų, tačiau dabar apie tai jau niekas nekalba.

„Jeigu kalbame apie alkoholio reklamos draudimą, čia kompromisų nebus. Čia diskusijų net nekyla. Dabar yra klausimas galima prekiauti, ar negalima“, – nukirto Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Jis teiravosi, kiek paramos festivaliai susirenka iš alkoholio gamintojų, tačiau atsakymo nesulaukė.

Pildome.

Pagal antradienį registruotas pataisas, alkoholio prekyba būtų galima tik tuose renginiuose, kurie yra uždari ir į juos patekti galima tik su bilietais. Tokiu atveju, prekyba alkoholiu bus draudžiama įvairių miestų dienų, mugių, valstybinių švenčių minėjimuose, kur paprastai lankosi daug šeimų su vaikais.

„Aš manau, kad tai yra kompromisas, antra vertus, mes įvertiname situaciją to viešo renginio, kur gali patekti vienas vaikas, nelydimas tėvų ar kitų globėjų, ir kartu uždaro renginio, kuris yra mokamas ir daromas su organizatorių kontrole, apsauga ir taip toliau“, – kodėl nutarta prekybą alkoholiu drausti tik viešuose neuždaruose renginiuose, aiškina Seimo Sveikatos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Anot jos, tokiu atveju alkoholiu bus galima prekiauti ne tik tuose festivaliuose, į kuriuos neįmanoma atvykti be bilieto, bet ir teatruose, koncertuose.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...