captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Pranckietis: VRK vadovaus naujas žmogus

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis neatskleidžia, kieno kandidatūrą siūlys vadovauti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), bet teigia, kad tai nebus ilgamečio ir kadenciją baigiančio VRK pirmininko Zenono Vaigausko kandidatūra.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Galiu tik tiek atskleisti, kad Zenono Vaigausko tikrai nesiūlysime. Manome, kad pakankamą karjerą žmogus padarė, padėkokime už visas paslaugas, o dėl kandidato nenorėčiau kalbėti tol, kol nesuderinta su koalicijos partneriais. Kol kas tik savo frakcijos (valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija – ELTA) vadovybėje apsitarėme. Norime, kad būtų skaidrus, kompetentingas ir priimtinas daugumai žmogus“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas teigia, kad neatsisakoma iniciatyvų depolitizuoti VRK.

„Absoliučiai dar nepasibaigė (iniciatyvos). Taip, einama Vyriausiosios rinkimų komisijos depolitizavimo link. Ne partijų (atstovai turėtų būti siūlomi į VRK – ELTA). Kitas projektas, žinoma, alternatyvus, kuris ir buvo, kad partijos siūlytų po vieną žmogų, tai mes, kaip ir žadėjome eiti depolitizavimo keliu, taip ir siekiame to kelio. Palaukime, procesas įsibėgės“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

Seimas praėjusią savaitę po svarstymo nepritaręs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma keisti VRK sudarymo tvarką, sudarė specialią komisiją šiam projektui tobulinti.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto patobulintu VRK įstatymo pataisų projektu buvo siūloma, kad parlamentinės partijos nebegalėtų teikti kandidatų į VRK narius. Projektui po svarstymo pritarė 45, prieš balsavo 36, susilaikė 30 Seimo narių. Balsuojant buvo nuspręsta sudaryti specialią komisiją projektui tobulinti.

LVŽS frakcija tuomet apgailestavo, esą Seimas atmetė siūlymą depolitizuoti Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...