Lietuvoje

2017.05.09 19:33

Santaros klinikose dėl kraujo trūkumo gali būti stabdomos operacijos

BNS2017.05.09 19:33

Santaros klinikose trūksta kraujo, gali tekti stabdyti planines operacijas.

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos antradienį informavo, kad šiuo metu Lietuvos kraujo centruose kritiškai trūksta O (I) teigiamos ir A (II) teigiamos grupių kraujo.

„Santaros klinikų  Kraujo centras (Santariškių g. 2) kreipiasi į visus potencialius donorus – kviečiame kuo skubiau atvykti  kraujo donorystei. Kiekvienas donoras yra gyvybiškai svarbus pacientams. Šiuo metu donorų aktyvumas stipriai sumažėjęs, todėl kyla pavojus, jog gali tekti stabdyti dalį planinių operacijų“, – sakoma pranešime.

Galintys paaukoti kraujo kviečiami registruotis tel. 8 676 00 078, 8 688 62 707 arba www.tavokraujas.lt.

Nacionalinis kraujo centras (NEC) savo ruožtu irgi kviečia aukoti kraujo.

„Pastaruoju metu Lietuvos ligoninėms labai trūksta 0 (I) grupės kraujo. Todėl šią kraujo grupę turinčių donorų pagalba šiandien gyvybiškai svarbi. Taip pat labai jaučiamas ir kitų grupių kraujo trūkumas“, – nurodo NEC.

Centro donorystės skyriaus vedėjas Paulius Norkus BNS sakė, kad trūkumas dažnai susidaro dėl nedarbo dienų. Kraujo surinkimo punktai nedirbo gegužės 1 ir 7 dienomis.

„Yra tiesiog labai didelis poreikis, ypač iš didžiųjų ligoninių, taip pat ir iš Santariškių (Santaros) klinikų. Mes matome trūkumo koreliaciją su šventėmis, po kiekvienos šventės mes gyvename įtemptai, bet atsargų mes negalime sukaupti ilgam laikotarpiui. Nors ir matome, kad bus šventė, ir galime numanyti, kad bus didesnis poreikis, tačiau tai pakankami sunku valdyti dėl to, kad, pavyzdžiui, trombocitai geri penkias dienas“, – sakė P. Norkus.