captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šalies vadovai sveikina Lietuvos gyventojus su Europos diena

Šalies vadovai pasveikino Lietuvos gyventojus su gegužės 9 dieną švenčiama Europos diena. Jai paminėti Lietuvoje vyksta daugybė renginių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europa, nepaisydama visų iššūkių, atkakliai kuria savo tautų gerovę, saugo žemyno taiką ir laisvę, siekia bendrų pažangos tikslų.

„Didžiuojamės, kad esame šio didelio kūrybinio proceso, užtikrinančio ir Lietuvos ateitį, dalis. Su Europos diena“, – rašoma prezidentūros tinklalapyje.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis linki susitelkimo kuriant saugią, stiprią ir klestinčią Europos Sąjungą (ES), rašoma pranešime spaudai.

„Jau daugiau kaip dešimtmetį esame Europos Sąjungoje. Turime nepamiršti, ką mums reiškia Europa. Tai, visų pirma, yra taikos, saugumo, pažangos ir modernumo garantas. Mes galime laisvai keliauti ir prekiauti, mūsų jaunimui atsivėrė puikios galimybės studijuoti geriausiuose Europos universitetuose, Europos Sąjunga per savo fondus reikšmingai prisideda prie mūsų valstybės ekonomikos plėtros, saugumo didinimo ir europietiškų vertybių puoselėjimo“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas atkreipia dėmesį į tai, kad šiais metais minint Romos sutarties, paklojusios pamatus Europos integracijai, 60-ąsias metines, ES išgyvena nelengvą laikotarpį.

Todėl, pasak S. Skvernelio, būdami tarp valstybių, kurios mato prasmę išlaikant narystę šioje bendrijoje bei aktyviai sprendžiant bendras problemas, turime puoselėti ir stiprinti vertybių Europą.

Lietuvoje antradienį aštuntąjį kartą rengiamas „Europos egzaminas“, kuriame dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Planuojama sulaukti apie 17 tūkstančių dalyvių, kurie turės per kuo trumpesnį laiką atsakyti į 12 klausimų, susijusių su Bendrija. Finalas vyks gegužės 22 dieną Europos namuose Vilniuje.

1950 metų gegužės 9 dieną tuometis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas paskelbė deklaraciją, kuria sukurta Europos anglių ir plieno bendrija, vėliau išaugusi į 28 valstybes vienijančią sąjungą. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...