Lietuvoje

2017.05.09 09:47

Prezidentūra pasisakė apie P. Gražulio pasiūlymus dėl LRT

ELTA2017.05.09 09:47

Seimo nario Petro Gražulio pasiūlytos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisos pažeistų LRT nepriklausomumą ir suvalstybintų transliuotojo veiklą, sako prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

Anot M. Lingės, jei registruotos pataisos toliau sėkmingai skintųsi kelią Seime, tai reikštų, kad nacionalinis transliuotojas pamažu tampa valstybiniu, o nepriklausomumo svarbą LRT 2006 m. yra pabrėžęs Konstitucinis Teismas.

„Jei nepakankama mūsų Konstitucijos – yra Europos Tarybos rekomendacijos (...), kuriose minima, kad nepriklausomumas yra esminis nacionalinio transliuotojo reikalavimas“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė M. Lingė.

P. Gražulio praėjusią savaitę įregistruotose pataisose siūloma, kad LRT generalinį direktorių skirtų ne LRT taryba, o Seimas Kultūros komiteto teikimu. Pačią tarybą parlamentaras taip pat siūlo sudaryti iš parlamentinių partijų pasiūlytų kandidatų, o transliuotojas neturėtų teisės pirkti nepriklausomų prodiuserių pagamintos medžiagos.

Prezidentūros atstovo teigimu, tokios pataisos prieštarautų ir ES teisei, nes Bendrijos audiovizualinių paslaugų direktyva skatina ir rekomenduoja nepriklausomų kūrėjų pagamintos medžiagos transliacijas.