captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirmą kartą susitiks aukščiausi Lietuvos ir Indonezijos vadovai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, gegužės 12 d. išvyksta valstybinio vizito į Indonezijos Respubliką, kur susitiks su prezidentu Joko Widodo ir Indonezijos parlamento pirmininku Setya Novanto. Tai pirmasis istorijoje aukščiausių Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikimas. Prezidentės vadovaujamoje delegacijoje į Pietryčių Aziją taip pat vyks energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dvišalių ekonominių, energetinių, turizmo ryšių plėtra, ES ir Indonezijos bendradarbiavimas, globalių saugumo ir migracijos iššūkių sprendimas – tai pagrindiniai klausimai, kuriuos prezidentė aptars su Indonezijos vadovais.

Daugiau nei 250 mln. gyventojų turinti Indonezija yra 8 didžiausia pasaulio ekonomika ir priklauso G-20 valstybių grupei. Todėl prezidentės susitikimuose daug dėmesio bus skiriama Lietuvos ir Indonezijos ekonominiams santykiams. Vizito metu bus pasirašyti susitarimai dėl bendradarbiavimo žemės ūkio, energetikos, transporto, turizmo srityse. Lietuvos verslui, kuris suinteresuotas pieno ir mėsos produktų, saulės baterijų ir kitų gaminių eksportu, tai atvers naujų galimybių įsitvirtinti šioje sparčiai augančioje rinkoje.

Prezidentės vizito metu Indonezijos sostinėje Džakartoje taip pat vyks pirmasis dvišalis energetikos forumas, kuriame bus keičiamasi patirtimi vystant SGD terminalų veiklą, aptariamos galimybės bendradarbiauti atsinaujinančios energetikos srityje. Indonezija yra 4 didžiausia suskystintųjų gamtinių dujų eksportuotoja pasaulyje.

Vizito Pietryčių Azijoje metu prezidentė taip pat vyks į Tailandą, kur susitiks su Princese Maha Chakri Sirindhorn. Su Tailando karališkosios šeimos nare prezidentė aptars Lietuvos ir Tailando ekonominių, mokslo ir švietimo, kultūros ryšių stiprinimą. Praėjusiais metais Tailando princesė su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvoje.

Tailando sostinėje Bankoke šalies vadovė taip pat atidarys lietuviškų vaikų knygų iliustracijų parodą, kurioje bus pristatomi tarptautinį pripažinimą pelniusių Lietuvos dailininkų Kęstučio Kasparavičiaus, Stasio Eidrigevičiaus, Nomedos Marčėnaitės ir kitų autorių darbai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...