captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ekspertai vertins Gedimino kalno šlaito darbų projektą

Gegužės pradžioje parengus Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaito (1-osios dalies) techninį tvarkybos darbų projektą, jis buvo pateiktas bendrajai ir specialiajai ekspertizėms. Bendroji ekspertizė yra privaloma visiems iš biudžeto lėšų įgyvendinamiems projektams. Atliekant bendrąją ekspertizę, tikrinamos visos projekto dalys, taip pat ir sąmata. Bendrąją projekto ekspertizę atlieka  UAB „Valstybinė projektų ir sąmatų ekspertizė“, skelbiama Nacionalinio muziejaus pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kadangi Gedimino kalnas yra kultūros paveldo objektas, tai reiškia, kad projektui neužtenka tik bendrosios ekspertizės. Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas įpareigoja atlikti ir specialiąją ekspertizę. Ši ekspertizė reikalinga tam, kad būtų nustatyta, ar pasiūlyti projektavimo sprendiniai nepažeidžia kultūros paveldo objekto, šiuo atveju Gedimino kalno, vertingųjų savybių. Specialiąją ekspertizę atlieka VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“.

Lietuvos nacionalinis muziejus savo ruožtu pageidauja dar vienos specialiosios ekspertizės dėl šlaito tvirtinimo konstrukcijų sprendinių. Šią ekspertizę atlieka VšĮ „Statybos ir projektavimo sisteminimo (SPS) centras“.

Sulaukus ekspertų pastabų (jos gali būti formalios, nurodančios pataisyti dokumentaciją ir pan., arba dalykinės, reikalaujančios pagrįsti siūlomus sprendinius) ir į jas atsižvelgus, Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaito (1-osios dalies) techninis tvarkybos darbų projektas bus teikiamas derinti ir tvirtinti.

Priminsime, jog projektą kartu su vadovu Rimu Grigu rengė architektų, geotechnikų, geologų, hidrotechnikų, konstruktorių ir archeologų grupė. Projektiniai pasiūlymai kovo mėnesį buvo pristatyti gausiam būriui specialistų, jie buvo supažindinti su atliktų tyrimų išvadomis ir numatomais šiaurės vakarų šlaito stabilizavimo projektiniais sprendiniais.

Stebi šlaitų stabilumą bei deformacijas

 

Kaip sako Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) direktorius Jonas Satkūnas, ant nestabilių Gedimino kalno šlaitų šiuo metu yra sumontuota telemetrinė stebėjimo sistema, kuri leidžia realiu laiku gauti duomenis apie grunto poslinkius milimetro tikslumu ir statinių posvyrius laipsnio tūkstantųjų dalių tikslumu. Po lietaus balandžio 29 d. poslinkių jutikliais buvo užfiksuoti nauji 5–8 mm grunto poslinkiai deformuotoje kalno šlaito dalyje. Kitose vietose yra atsiradusių 3–5 cm pločio plyšių anksčiau nuošliaužos suardytuose gruntuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šlaitų pokyčių analizei atlikti praėjusią savaitę bepilote skraidykle buvo pakartoti Gedimino kalno fotogrametriniai tyrimai, kurie tiksliai parodo viso kalno paviršiaus pokyčius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...