captcha

Jūsų klausimas priimtas

Anuliuoti Kauno socialdemokratų pirmininko rinkimų rezultatai

Vieno balso persvaros rinkimuose prieš konkurentą nepakako kauniečiui verslininkui Židrūnui Garšvai būti pripažintam Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus naujuoju pirmininku. Pagal partijos statutą, laimėtoju tampa tas, kas per rinkimus surenka pusę ir plius vieną visų juose dalyvavusių socialdemokratų balsų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kauno socialdemokratams šiemet labai sunku išsirinkti savo vedlį. Per kovo pabaigoje vykusius rinkimus abiejų pretendentų į pirmininko postą surinktų balsų skaičius buvo vienodas. Iš naujo rinkimai surengti gegužės 1-ąją. Tuomet konferencijoje dalyvavo 226 partijos nariai (Kauno skyriuje socialdemokratų iš viso yra apie 900). Ž. Garšva tuomet surinko 113, jo konkurentas – miesto savivaldybės įsteigto S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus – 112 konferencijoje dalyvavusių Kauno socialdemokratų balsų.

Tuoj po šių rinkimų, duodamas interviu naujienų agentūrai ELTA, Ž. Garšva kalbėjo ne kartą galvojęs trauktis iš rinkimų kovos, bet jo ryžtą eiti iki galo nulėmė tikėjimas, kad partijai reikia pokyčių ir kad galima viską pakeisti. 

„Vadinamoji „senoji karta“ partijoje neslėpė palaikanti G. Bielskų. Suprantama, vos vieno balso persvara – labai minimali, reiškia, buvom lygiaverčiai priešininkai. Todėl galbūt jautresni, emocingesni partijos kolegos vis dar negali susitaikyti su įvykusių rinkimų rezultatu. (...) Emocinis fonas išsisklaidys, pradėsime vieni kitais labiau pasitikėti ir pradėsime bendrai dirbti“, – sakė jis.

Tačiau „emocinis fonas“ neišsisklaidė per kelias dienas, likusias iki LSDP suvažiavimo. Savaitgalį Vilniuje patvirtinta, kad pergalei pasiekti rinkimuose Kaune Ž. Garšvai pritrūko vos vieno balso prie laimėtų 113-os. Nes, pagal LSDP statutą, „renkant vienasmenius partijos, skyrių valdymo organus, laikomas išrinktu asmuo, surinkęs daugiau kaip pusę visų suvažiavime, susirinkime ar konferencijoje dalyvaujančiųjų balsų“. Tokio rezultato nepasiekė nė vienas iš Kauno socialdemokratų pirmininko postą siekiančių užimti pretendentų. 

Partijos Etikos ir procedūrų komisija taip pat pritarė sprendimui anuliuoti gegužės 1-ąją Kaune vykusių rinkimų rezultatus. Todėl ir toliau Socialdemokratų partijos skyriui laikinai vadovauja ligšiolinė jo vadovė – buvusi Seimo narė Orinta Leiputė, dabar dirbanti Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio patarėja. Suvažiavime ji tapo ir LSDP pirmininko pavaduotoja. 

Kiti šios partijos Kauno skyriaus pirmininko rinkimai bus surengti rudenį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...