captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje nubausti 4 asmenys už neteisėtai įgytas pašalpas

Penktadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje keturi asmenys A. K., L. K., V. Š. ir J. L. kaltinami dėl sukčiavimo ir dokumento suklastojimo bei suklastoto dokumento panaudojimo, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Nuteistasis A. K. nuo 2007 m. rugpjūčio 17 d. fiktyviai įdarbino nuteistąją L. K. direktorę jo paties įkurtoje įmonėje Vilniuje. Įmonė jokios veiklos nevykdė, todėl A. K. ir L. K. sukčiavo valstybinio socialinio draudimo ligos, motinystės, bei motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo srityje, dėl ko apgaulės būdu įgijo savo naudai didelės vertės 22368,07 Eur svetimo turto – Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų.

A. K. taip pat fiktyviai įdarbino nuteistąją V. Š. direktorės pavaduotoja. Tokiu būdu, A. K. ir V. Š., pagaminę žinomai netikrus dokumentus ir juos panaudoję, apgaulės būdu įgijo didelės vertės 26446,43 Eur svetimo turto – Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų.

Be to, A. K. minėtoje įmonėje vadybininke fiktyviai įdarbino J. L. ir tokiu būdu sukčiavo valstybinio socialinio draudimo ligos, motinystės, bei motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo srityje, dėl ko apgaulės būdu įgijo didelės vertės 16494,62 Eur svetimo turto – Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų.

Išnagrinėjęs bylą teismas nustatė kad, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai buvo teikiami duomenys apie L. K., V. Š. ir J. L. įdarbinimą į jokios veiklos nevykdančią įmonę, vėliau moterys minėtos įstaigos teritoriniams skyriams teikė prašymus dėl ligos, motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo atitinkamai pagal fiktyvioje įmonėje gautas pajamas ir sumokėtus privalomus mokesčius bei įmokas. Tokia teisė gauti pašalpas remiantis įstatymu garantuojama tik įmonės darbuotojams, teisėtai ir realiai dirbantiems įmonėje.

Teismas nusprendė A. K. pripažinti kaltu ir skyrė galutinę subendrintą bausmę – 5 metus laisvės atėmimo ir 3389 Eur dydžio baudą. Teismas, įvertinęs, kad vyras praeityje ne kartą teistas, būdamas laisvėje dėl savo pavojingumo ir taikytos griežtos baudžiamosios atsakomybės darys naujus nusikaltimus, jam paskirtą kardomąją priemonę pakeitė į suėmimą teismo salėje. L. K., V. Š. ir J. L. teismas taip pat pripažino kaltomis ir skyrė laisvės atėmimo bausmes ir įpareigojo atlyginti padarytą žalą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...