captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pristatytas Lietuvos kandidatas į JT neįgaliųjų teisių komitetą

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kartu su užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu sukvietė Lietuvoje reziduojančius ambasadorius bei ambasadų atstovus ir pristatė Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komiteto narį, Lietuvos kandidatą į komitetą antrajai kadencijai profesorių Joną Ruškų. 
SADM nuotr.
SADM nuotr.

Ministras pakvietė palaikyti J. Ruškaus kandidatūrą bei Lietuvos siekį toliau turėti savo atstovą komitete, rašoma pranešime spaudai. 

„Profesorius Jonas Ruškus savo darbu JT neįgaliųjų teisių komitete darkart patvirtino savo aukštą kompetenciją. Jo ilgametė patirtis ir žinios socialinės įtraukties, žmogaus teisių srityse yra reikšmingos, tačiau ne mažiau svarbios ir jo žmogiškosios vertybės bei didžiulis atsidavimas siekiant žmonių su negalia teisių įtvirtinimo, šių žmonių poreikių supratimas“, – pranešime spaudai cituojamas L. Kukuraitis.

Pasak susitikime dalyvavusio užsienio reikalų viceministro N. Germano, Lietuvai turėti savo atstovą komitete yra svarbus įvertinimas. Jono Ruškaus darbai ir žinios, jo nuoširdžios pastangos ir profesionalumas leidžia teigti, kad jis gali toliau tinkamai reprezentuoti Lietuvą komitete bei savo veikla siekti pokyčių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. 

J. Ruškus yra Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo katedros profesorius, socialinių mokslų daktaras. Jo mokslinė veikla daugiausiai sutelkta į socialinio darbo ir švietimo tyrimus, socialinę įtrauktį, žmogaus teises. Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komiteto narys – pripažintas neįgalumo srities ekspertas, aktyviai dalyvaujantis nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, skirtuose pagrįsti neįgaliųjų ir kitų pažeidžiamų grupių teisių užtikrinimo būtinybę.

Pagrindinis Neįgaliųjų teisių komiteto veiklos tikslas − stebėti, kaip įgyvendinamos Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatos. Komitetas periodiškai vertina valstybių pateikiamas ataskaitas ir nagrinėja individualius skundus prieš valstybes.

Komitetą sudaro 18 asmenų. Visi jie privalo būti aukštos moralės specialistai, turintys pripažintą kompetenciją ir patirtį Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos reglamentuojamose srityse. Šiuo metu Komitete savo atstovus turi Vokietija, Japonija, Danija, Vengrija, Rusijos Federacija, Lietuva, Naujoji Zelandija, Uganda, Kolumbija, Mauricijus, Serbija, Kinijos Liaudies Respublika, Saudo Arabija, Nigerija, Tailandas, Tunisas, Kenija, Korėjos Respublika.

Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komiteto narių rinkimai į 9 vietas vyks kitąmet Niujorke.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...