captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šią vasarą pasaulio lietuviai rinksis Suomijoje

Penkioliktas Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas šiemet vyks Suomijoje. Į jį kviečiami dalyvauti užsienio lietuvių jaunimo sąjungų ir bendruomenių atstovai iš viso pasaulio.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Kas ketverius metus vykstantys Kongresai yra puiki proga užsienyje gyvenčiam lietuvių jaunimui padiskutuoti aktualiais klausimais, planuoti bendras veiklas tarpusavyje, stiprinti ryšius su Lietuva.

Tai ypač aktualu šiandien, kuomet iš Lietuvos išvyksta vis didesni skaičiui jaunų ir iniciatyvių žmonių.

„Vis dėlto, emigracijos ateitį bei istoriją kuriame mes patys. Savo veiksmais ir iniciatyva galime padaryti daug: dirbti tam, kad išvykusieji galėtų išlaikyti nuolatinį ryšį su Tėvyne per dvigubos pilietybės įteisinimą; skatinti didesnį užsienio lietuvių pilietinį aktyvumą, ir taip sustiprinti jų balsą Lietuvoje; skatinti valdžią kurti geresnes sąlygas Lietuvoje, kad išeiviams būtų lengviau sugrįžti“, – sako Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) atstovė Lietuvoje Ieva Davydenko.

Suomijos sostinėje Helsinkyje ir Piispalos regione vyksiančiose renginiuose drauge su užsienio lietuviais diskutuos televizijos žurnalistas, laidų vedėjas bei prodiuseris Rytis Zemkauskas, buvę PLJS pirmininkai – arkivyskupas Gintaras Grušas, kunigas Antanas Saulaitis, aktorė, dėstytoja ir radijo laidų vedėja Aldona Vilutytė ir kiti garbūs svečiai.

Pirmą kartą lietuvių jaunimas užsienyje į Kongresą susibūrė dar 1966-aisiais metais. O antrajame,  vykusiame JAV 1972 metais, buvo įkurta Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, šiuo metu vienijanti per dvidešimt lietuvių jaunimo sąjungų ir organizacijų visame pasaulyje.

Kongresas vyks liepos 6–12 dienomis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...