captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Žukauskas išnešė sveiką kailį

DELFI žiniomis, Vilniaus universiteto (VU) Taryba antrą kartą iš eilės nepritarė rektoriaus profesoriaus Artūro Žukausko ataskaitai už 2016 metus. Po pagal VU Statutą vykusio balsavimo nutarta, kad rektorius gali toliau eiti pareigas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pagal universiteto statutą, esant tokiai situacijai, gali būti keliamas klausimas dėl rektoriaus atstatydinimo. Tačiau A. Žukauskas postą galiausiai išsaugojo.

Kaip DELFI paskelbus žinią pranešė VU atstovai, Taryba trečiadienį minimaliu 1 balso skirtumu nutarė nepritarti 2016 m. veiklos ataskaitai (6 balsavo prieš ataskaitą, 5 – už).

Remiantis VU Statutu, nepritarus rektoriaus ataskaitai, vyko slaptas Tarybos balsavimas, kuriame 3 balsų skirtumu nutarta, kad rektorius prof. Artūras Žukauskas ir toliau eina rektoriaus pareigas (7 – Tarybos nariai rektorių palaikė, 4 – nepalaikė).

Rektoriui buvo liepta dar kartą papildyti savo ataskaitą, tačiau konkretus terminas, iki kada tai padaryti, nenurodytas.

Kelią vadina sunkiu

„Pastarieji metai parodė, kad kelias vykdant tokio masto kokybinius pokyčius yra išties sunkus. Ne visi darbai vyksta taip sparčiai, kaip norėtųsi, vis dėlto vienu metu vykdome net 39 pokyčių projektus, kurių daugelis yra kompleksiniai. Nuo jų įgyvendinimo priklausys akademinės karjeros patrauklumas, dėstytojų ir tyrėjų motyvacija, naujų talentų pritraukimas. Kartu visi suprantame, kad pokyčių siekis yra kelias, kuriuo turime eiti.

Pagrindiniu klausimu išlieka šių pokyčių įgyvendinimo priemonės bei kaip greitai tie pokyčiai gali įvykti. Esame pasirengę su bendruomene persvarstyti pokyčių eigą ir priemones išsikeltiems tikslams pasiekti, užtikrinti glaudesnį vidinį bendradarbiavimą. Ir toliau kryptingai sieksime savo vizijos – stoti į geriausių Europos universitetų gretas. Tikiu, kad sutelkus turimą potencialą, demonstruojant ryžtą ir lyderystę dalyvaujant aukštojo mokslo pertvarkoje, galėsime pasiekti dar geresnių rezultatų bei būti dar ryškiau matomais Europoje ir pasaulyje”, – sako VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

VU Tarybos narys, Botanikos ir genetikos katedros Ekologinės genetikos grupės vadovas profesorius Juozas Lazutka portalui LRT.lt anksčiau yra sakęs, kad nuo 2015 m. rektoriumi dirbančio A. Žukausko ataskaitai VU Taryba pirmą kartą nepritarė vienbalsiai.

Jo teigimu, dokumentuose pritrūko kai kurios informacijos apie anksčiau numatytus darbus.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...