captcha

Jūsų klausimas priimtas

M. Basčio apkaltos komisija prašys Seimo pratęsti darbą

Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltos komisija ketina prašyti Seimo dar dviem savaitėms, iki birželio 1 dienos, pratęsti jos darbą. 
M. Bastys. BNS nuotr.
M. Bastys. BNS nuotr.

Tai po trečiadienį vykusio posėdžio žurnalistams sakė komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė.

Jos teigimu, komisija nespės užbaigti darbo, kaip planuota iki gegužės 1 d., dėl buvusios Seimo Nacionalinio gynybos ir komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako komandiruotės ir neatvykimo į trečiadienį planuotą jo apklausą.

„V. Bakas turėjo rimtą priežastį, susitikimą. Aišku, lauksime jo paaiškinimo, kodėl neatvyko, kviesime į penktadienio posėdį“, – sakė A. Širinskienė.

Trečiadienį komisija apklausė Seimo narį Povilą Urbšį, kuris buvo vienas iš apkaltos iniciatorių. „Prašėme paaiškinti tą teikimą Seimo narių pradėti apkaltos procesą“, – sakė komisijos pirmininkė.

Ji informavo, kad trečiadienį M. Bastys bandė nušalinti visus „valstiečiams“ atstovaujančius komisijos narius remdamasis tuo, kad frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis yra išsakęs neva išankstinę nuostatą, kad apkalta turėtų būti vykdoma.

„Mes nematėme pagrindo nušalinimui, nes Seimo nario mandatas yra laisvas, frakcijos seniūno išsakyta pozicija tikrai nedaro įtakos Seimo narių sprendimui“, – sakė A. Širinskienė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas R. Karbauskis stebisi Seimo nario M. Basčio „bandymais vilkinti jam inicijuotą apkaltos procesą reiškiant nušalinimus LVŽS frakcijai priklausantiems apkaltos komisijos nariams“.

„Seimo nario M. Basčio keliami reikalavimai neturi nei teisinio, nei moralinio pagrindo. Sekant tokia logika Seimo narys M. Bastys, galimai tarpininkavęs „Rosatom“ ir su ja susijusioms įmonėms, svetimos valstybės žvalgybos ir saugumo struktūrų pareigūnams, vėliau imtų reikalauti, jog nuo jo klausimo nusišalintų ne tik LVŽS, bet ir visi kiti Seimo nariai, nes teikimą pradėti apkaltą pasirašė ir kitų partijų vadovai. Taip tik stengiamasi vilkinti apkaltos procesą“, – sako R. Karbauskis.

Jo teigimu, Seimo nario mandatas yra laisvas ir frakcija niekada nedarė ir nedarys įtakos jai priklausiančių parlamentarų atliekam tyrimui. „Tikimės nešališko, skaidraus ir objektyvaus specialiosios komisijos darbo“, – sako R. Karbauskis.

Pasak A. Širinskienės, kitame komisijos posėdyje planuojama apklausti trečiadienį neatvykusį NSGK pirmininką V. Baką, taip pat planuojama pradėti M. Basčio apklausą.

Seimas yra pavedęs komisijai tyrimą atlikti ir išvadą parengti iki šių metų gegužės 15 d. Ji turėtų ištirti ir pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesą parlamentarui M. Basčiui.

Kovo 29 d. ši specialioji tyrimo komisija nutarė stabdyti savo darbą, kol sprendimą priims parlamentinį tyrimą dėl šio politiko atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Priėmus NSGK išvadą, specialioji komisija atnaujino darbą.

V. Bako vadovaujamas parlamentinį tyrimą atlikęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nustatė, kad Seimo narys M. Bastys, palaikydamas nuolatinius ryšius su „Rosatom“ ir kitais Rusijos atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, jo ryšiai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Seimas jau yra pritaręs tokiai NSGK išvadai.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) nesuteikė M. Basčiui leidimo dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“, dėl nuolatinių ir niekur viešai nedeklaruotų jo ryšių su Rusijos Federacijos verslo ir valstybinių įmonių atstovais bei fiziniais asmenimis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...