Lietuvoje

2017.05.03 17:55

Vyriausybės atstovė reikalauja sumažinti vaikų skaičių sostinės darželiuose

BNS2017.05.03 17:55

Vilniaus savivaldybės sprendimas padidinti vaikų skaičių darželių grupėse prieštarauja teisės aktams ir turi būti panaikintas, pareiškė vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnyba.

Vyriausybės atstovė Vilda Vaičiūnienė paragino savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorių panaikinti šių metų balandžio mėnesio įsakymą, kuris numatė, jog komplektuojant ateinančių mokslo metų 1,5-3 metų amžiaus vaikų grupes darželiuose priimti ne mažiau kaip 18 vaikų, o 3-7 metų vaikų grupėse – ne mažiau nei 23 vaikus.

„Įsakymas priimtas viršijant kompetencijos ribas ir pažeidžia įstatymų nuostatas“, – sakoma tarnybos pranešime.

Pažymima, kad įsakymas prieštarauja ir Lietuvos higienos normai, nustatančiai sveikatos saugos reikalavimus darželiuose. Joje nustatyta, kad grupėse nuo 2 iki 3 metų gali būti ne daugiau kaip 15 vaikų, nuo 3 metų iki pradinio ugdymo pradžios – ne daugiau nei 20 vaikų.

„Atsižvelgiant į tai, priimtu įsakymu yra grubiai pažeidžiamos aukštesnės galios teisės normos ir galimai – viešasis interesas – vaiko teisės į sveiką ir saugią ugdymosi aplinką, jų užtikrinimas“, – teigia tarnyba.

Kartu informuojama, jog minimi pažeidimai užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, juridinių asmenų vadovams –  nuo 140 iki 600 eurų.