captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimo komitetui pristatyta Valstybės kontrolės veiklos ataskaita

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys Seimo Audito komitetui pristatė metinę Valstybės kontrolės veiklos ataskaitą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Joje atsispindi 2016 m. svarbiausi Valstybė kontrolės, kaip aukščiausiosios audito institucijos (AAI), Biudžeto politikos kontrolės (fiskalinės) institucijos funkcijas vykdančios ir ES investicijų auditus atliekančios institucijos, darbai ir veiklos tobulinimo rezultatai, rašoma pranešime spaudai. 

Vienu sėkmingiausių AAI žingsnių praėjusiais metais įvardijamas sprendimas į veiklos planus įtraukti „horizontaliuosius“ auditus, kurių pagalba buvo išgrynintos ne vieno projekto ar vienos institucijos, o sisteminės viešojo sektoriaus problemos. Tokie auditai buvo atlikti biudžeto valdysenos, valstybės žemės, valstybės investicijų valdymo ir kt. srityse.

Išskirtinis dėmesys, kaip rašoma pranešime, 2016 m. buvo skirtas valstybės turto valdymo srities nagrinėjimui, viešojo valdymo tobulinimo proceso stebėsenai. Iš viso 2016 m. atlikti 39 valstybiniai auditai, pateiktos 484 rekomendacijos, kurių 39 proc. įgyvendinta iki metų pabaigos.

„Mūsų tikslas ir yra ne tik identifikuoti sisteminius trūkumus, bet ir pasiūlyti jų sprendimo kryptis. Audito poveikio siekiame skatindami valstybinio audito rekomendacijų įgyvendinimą. Tinkamai įgyvendinus 2016 m. teiktas rekomendacijas, programinis biudžetas būtų labiau orientuojamas į rezultatus ir žmonių poreikius, iš esmės būtų peržiūrėtas valstybės lėšų investavimo procesas ir prioritetai“, – pranešime cituojamas A. Dulkys. 

Vykdydama Biudžeto politikos kontrolės institucijos funkcijas, Valstybės kontrolė rengė ir teikė Seimui privalomas išvadas, savo iniciatyva pirmą kartą atliko Lietuvos valdžios sektoriaus finansų tvarumo vertinimą ir pateikė nepriklausomą nuomonę dėl valdžios sektoriaus finansų tvarumo 2016–2036 metų laikotarpiu.

„Pirmą kartą pažvelgėme į tolimesnę ateitį: analizavome, kokie iššūkiai gali kilti po 20 ir daugiau metų. Visuomenės senėjimas, valstybės skolos lygis, fiskalinės drausmės taisyklės ir grėsmė, kad vis daugiau žmonių atsidurs žemiau skurdo ribos – į visa tai būtina atsižvelgti priimant sprendimus jau šiandien“, – pristatydamas ataskaitą pabrėžė A. Dulkys.

2016 m. buvo tęsiamos 2007–2013 m. ES struktūrinės paramos veiksmų programos užbaigimo audito procedūros ir kartu atliktas 2014–2020 m. ES investicijų veiksmų programos valdymo ir kontrolės sistemos, kurią sudaro 30 institucijų, administruojančių apie 6,7 mlrd. eur ES lėšų, auditas dėl sistemos atitikties jos paskyrimo kriterijams ir reglamentuose keliamiems reikalavimams.

Siekdama būti pavyzdžiu viešajame sektoriuje, 2016 m. institucija  tęsė išteklių optimizavimo darbus: Turto bankui perdavė Mokymo centro patalpas Klaipėdoje, 5 proc. (nuo 383 iki 363) sumažino maksimalų pareigybių skaičių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...