captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė sveikina „Go Forward!“ konferenciją: atsakinga lyderystė atveria kelią ateičiai

Sveikindama trečiadienį Vilniuje vykstančios pirmosios tarptautinės konferencijos „Go Forward!“ dalyvius, prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina stiprinti atsakingą lyderystę, nes tik ji atveria kelią ateičiai.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Lietuvai ir pasauliui reikia drąsių ir kūrybingų žmonių, kurie nebijo kliūčių ir kurių nevaržo stereotipai. Ryžtas ir atkaklumas siekiant tikslo formuoja ir asmenines, ir visos Lietuvos sėkmės istorijas“, – sveikinime konferencijos dalyviams sako šalies vadovė.

Tarptautinėje konferencijoje „Go Forward!“ daugiau nei 20 pranešėjų pristato savo įžvalgas, patirtį, idėjas, kurie keičia verslo, mokslo ir kultūros pasaulį, laužo stereotipus ir skatina moterų karjerą bei lyderystę.

„Savo pavyzdžiu norime parodyti, kad situaciją gali keisti ir verslas, ir viešasis sektorius. Vienas iš būtinų pokyčių – sulyginti tą patį darbą atliekančių vyrų ir moterų darbo užmokestį. Didžiuojuosi galėdama pasakyti, kad „Swedbank“ ėmėsi aktyvių žingsnių šioje srityje, ir šiuo metu vyrų ir moterų statistinis atlygio skirtumas mūsų organizacijoje sudaro mažiau nei 1 procentą“, – sako vieno iš konferencijos iniciatorių „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

Organizatorių nuotr.

Ekonomistai teigia, kad didesnis moterų ekonominis įgalinimas naudingas visiems – pačioms moterims, šeimai, verslui, šalies ekonomikai.

Savo patirtimi konferencijoje dalijasi JAV politikė Meryl Frank, kuri Baracko Obamos valdymo laikotarpiu buvo paskirta JAV ambasadore Jungtinėse Tautose, šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir jos vyras Danijos šachmatininkas, pasaulio čempiono treneris Peteris Nielsenas. Apie vadovams kylančius iššūkius kalba „Swedbank“ grupės rizikos vadovė, grupės vadovybės komiteto narė Helo Meigas, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos pirmininkas dr. Kęstutis Bagdonavičius, ESO valdybos pirmininkė Dalia Andrulionienė ir kiti.

„Mūsų tikslas – užtikrinti lyčių balansą vadovaujančiose pozicijose viešajame bei privačiajame sektoriuje, panaikinti atlygio skirtumus, taikyti pripažintas tarptautines gerąsias praktikas moterų karjeros srityje, todėl labai svarbu garsiai ir atvirai kalbėti apie moterų lyderystę“, – sako Dovilė Burgienė, Ellex Valiunas partnerė ir asociacijos „Lyderė“ narė.

Statistika rodo, kad nors Europos Sąjungoje aukštąjį išsilavinimą turi daugiau moterų nei vyrų, didžiuosiuose versluose ir prestižinėse profesijose vis dar tebedominuoja vyrai. Moterys vidutiniškai gauna mažesnius atlyginimus ir pensijas, dažniau dirba ne visą darbo dieną ir pagal trumpalaikes sutartis bei turi mažiau ekonominės nepriklausomybės.

Lietuvoje moterys, nepaisant aukščiausių išsilavinimo rodiklių, vis dar gerokai atsilieka nuo vyrų pagal darbo užmokesčio dydį. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje 2015 m. sudarė 14,3 proc. ir, palyginti su 2014 m., padidėjo 0,6 procentinio punkto.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...