captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje lankysis Belgijos karalius Phillipe`as

Ketvirtadienį šalyje lankysis Belgijos karalius Phillipe`as. Su monarchu susitiks prezidentė Dalia Grybauskaitė, jie aptars dvišalius ryšius, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimą su Beniliukso šalimis.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Po susitikimo prezidentūroje prezidentė D. Grybauskaitė ir karalius Phillipe`as Rukloje aplankys Belgijos karius, kurie tarnauja NATO priešakinių pajėgų bataliono sudėtyje, teigiama pranešime spaudai.

Vizito metu ypatingas dėmesys bus skiriamas saugumo užtikrinimui regione bei visame rytiniame NATO flange. Bus aptartas atgrasymo priemonių įgyvendinimas ir pasirengimas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui, kuris įvyks gegužės pabaigoje Briuselyje.

Prezidentės teigimu, Rusijai vis labiau demonstruojant nenuspėjamą ir agresyvų elgesį, Lietuva labai vertina tiesioginę NATO sąjungininkių paramą ir jų karių buvimą mūsų valstybės teritorijoje. Šiuo metu Lietuvoje dislokuota Belgijos logistinės paramos kuopa su 100 karių, ginkluote ir technika. Ji padėjo užtikrinti, kad Vokietijos ir Olandijos kariai ir sunkioji karinė technika sklandžiai atvyktų į Lietuvą. Mūsų valstybėje, NATO priešakinių pajėgų bataliono sudėtyje, taip pat bus dislokuoti Liuksemburgo, Norvegijos, Prancūzijos ir Kroatijos kariai. Belgija aktyviai prisideda ir prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse. Belgų naikintuvai buvo pirmieji, kurie 2004 m. pradėjo saugoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę, jie dar 4 kartus rotavosi Zokniuose ir Amaryje, Estijoje. Šios valstybės kariai ir technika ne kartą dalyvavo karinėse pratybose Lietuvoje. 

Pagal prekybą Belgija yra 10-a pagal dydį Lietuvos ekonominė partnerė. Aktyvus verslo bendradarbiavimas vyksta su Flandrija. Užmegzti ryšiai tarp Klaipėdos ir Antverpeno uostų. Universitetai vykdo bendrus projektus gyvybės mokslų srityje. „Klaipėdos nafta“ ir belgų kompanija „Fluxys“ pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo suskystintų dujų technologijų srityje. Valonija yra įsteigusi stipendijų programas Lietuvos studentams ir dėstytojams mokytis prancūzų kalbos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...