captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija atsisakė įteikti šaukimą M.Gorbačiovui liudyti Sausio 13-osios byloje

Rusija atsisakė įteikti šaukimą buvusiam Sovietų Sąjungos vadovui Michailui Gorbačiovui liudyti Sausio 13-osios byloje, antradienį pranešė Vilniaus apygardos teismas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Šiandien Vilniaus apygardos teismas gavo pranešimą iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, kad Rusijos Federacijos teisingumo ministerija atsisako teikti teisinę pagalbą dėl dokumentų įteikimo M. S. Gorbačiovui“,  – rašoma pranešime spaudai.

Jame nurodoma, kad Maskva atsisakymą motyvavo Lietuvos ir Rusijos sutarties dėl teisinės pagalbos nuostata, kad teisinė pagalba neteikiama, jeigu tai gali pakenkti šalies suverenitetui, saugumui arba prieštarauji pagrindiniams jos įstatymų principams.

Teisinės pagalbos prašymas Rusijos teisingumo ministerijai buvo išsiųstas pernai lapkritį, Vilniaus apygardos teismui nusprendus apklausti M. Gorbačiovą kaip specialųjį liudytoją. Šis statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka.

Tuometinis Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad Rusija dengia nusikaltimais įtariamą žmogų.

„Rusija visada taip elgiasi, ji dengia įtariamą nusikaltimais žmogų. Tas, kuris dengia įtariamąjį, yra bendrininkas. Rusija prisiima dalį kaltės. Galbūt taip ir turi būti, nes Rusija yra Sovietų Sąjungos nešvarių darbelių tęsėja“, – BNS antradienį sakė Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

Sausio 13-osios bylą nagrinėjanti teisėja Ainora Kornelija Macevičienė šių metų pradžioje pranešė, kad M. Gorbačiovui šaukimą įteikti pavyko įprastu paštu. Tą pačią dieną jis pranešė neketinantis dalyvauti procese.

Prieš penkerius metus Lietuvos prokurorams vykdant ikiteisminį tyrimą, Rusija taip pat neigiamai atsakė į prašymą apklausti M. Gorbačiovą.

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis anksčiau yra neigęs, kad davė įsakymą šaudyti Vilniuje.

1991 metų sausio 13-osios naktį dėl sovietų karių vykdytų veiksmų prie Spaudos rūmų, Televizijos bokšto bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato nužudyta 14 civilių. Šimtai žmonių buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...