captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Ramonaitė: didžioji dalis Lietuvos gyventojų jaustų pareigą ginti valstybę

Teisės aktuose nurodoma, kad piliečiai turėtų ginti valstybę jos užpuolimo atveju. VU TSPMI politologė prof. Ainė Ramonaitė, atlikusi tyrimą apie pilietinę gynybą, sako, kad lietuviai skirtingai vertina pilietinę gynybą: vieni tokiu atveju patys noriai imtųsi iniciatyvos, kiti lauktų nurodymų, kaip elgtis. Tačiau, kaip apibendrinama rezultatus sako profesorė, susidarė įspūdis, kad apklausa paskatino mąstyti apie pilietinę gynybą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Reprezentatyvaus tyrimo rezultatai parodė, kad 88 proc. apklaustųjų jaustų pareigą ginti valstybę. Ypač didelis pasiryžimas išreikštas tarp jaunų vyrų. Apie 10 proc. žmonių teigė, kad Lietuvos užpuolimo atveju skubėtų išvykti iš jos – tokį pasirinkimą dažniau minėjo jaunesni žmonės.

Nors tikimasi, kad karas nekils, apklausoje buvo teirautasi, ar respondentai asmeniškai prisidėtų prie Lietuvos gynimo. Nors klausime neužsiminta apie gynybą ginklu, politologė vertina respondentų atsakymus kaip numanymą, kad šalį nuo agresorės tektų ginti ginklu, nes rezultatai rodo ryškesnį vyrų aktyvumą. Vyrų grupėje ryški koreliacija su amžiumi – vyresnio amžiaus vyrai rečiau pasisakė už asmeninį prisidėjimą prie gynybos.

Daugiau apie apklausos rezultatus – pokalbyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...