Lietuvoje

2013.05.05 11:16

Vytautas Grinius, einantis aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, sekmadienio naktį atsidūrė areštinėje

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius dėl smurto šeimoje ir pasipriešinimo policininkams uždarytas į areštinę.    

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius dėl smurto šeimoje ir pasipriešinimo policininkams uždarytas į areštinę.

Sekmadienį naujienų portalas 15min.lt Vilniaus apskrities policijoje sužinojo, kad praėjusią naktį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius buvo uždarytas į areštinę.

Sostinės patruliai iškvietimą į vieną butą Vilniaus senamiestyje gavo dėl smurto šeimoje. Policija vyko ginti smurtą patyrusios V.Griniaus sutuoktinės. Tačiau atvykus pareigūnams, įtariamasis smurtautojas jiems pasipriešino, nevykdė teisėtų policijos reikalavimų.

Todėl V.Griniaus atžvilgiu patruliams teko imtis griežtų priemonių.

15min.lt primena, kad V.Grinius jau daugelį metų užima aukštus postus sostinės valdžios struktūroje. Anksčiau jis ėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo paslaugų departamento direktoriaus pareigas, dar prieš tai V.Grinius buvo Turto valdymo ir privatizavimo skyriaus vedėjas.

Baudžiamojo kodekso (BK) 286 straipsnis „Pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui“ skelbia: „Tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.“

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas numato, kad toks elgesys užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Smurtautojas, padaręs žalą žmogaus sveikatai, turtui, aplinkai, taip pat padaręs neturtinę žalą, privalo ją atlyginti smurtą patyrusiam asmeniui Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, pažymima įstatymo 12-ajame straipsnyje.

BK 140 straipsnis „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ reglamentuoja: „Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.“

Pagal BK 138 straipsnį „Nesunkus sveikatos sutrikdymas“, tas, kas nesunkiai sužalojo ar susargdino savo artimąjį giminaitį ar šeimos narį, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kaip žinoma, šį savaitgalį, kaip įtariama, smurtaudamas artimoje aplinkoje pasižymėjo ir Seimo narys Egidijus Vareikis - po išpuolio prieš žmoną parlamentą teko išvežti į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrą. Konservatoriaus žmona Rozvita Vareikienė portalui lrytas.lt sekmadienį sakė, kad jos vyras alkoholio pavartojo po trejų metų abstinencijos: „Kai žmogus gydosi nuo alkoholizmo ir išgeria, įvyksta tai, kas ir įvyko.“